Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Okulary i wózek inwalidzki Stephena Hawkinga znajdują się wśród eksponatów w Science Museum w Londynie | UK News

Zbiór osobistego majątku i dokumentów profesora Stephena Hawkinga został przejęty przez dwie brytyjskie instytucje kulturalne i służył jako kapsuła czasu z jego życia i kariery.

Wynika to z porozumienia między rządem, zbiorami Science Museum i Cambridge University Library.

Cała zawartość jego biblioteki będzie przechowywana w londyńskim Muzeum Nauki, a niektóre z najważniejszych wydarzeń zostaną pokazane na początku 2022 roku.

obrazek:
Profesor Hawking zmarł w 2018 roku

Będzie zawierał jednego z pierwszych autorów dźwięku, jeden z jego ostatnich wózków inwalidzkich, naukowe zakłady z podpisem odcisków palców oraz listy, które napisał do papieży, prezydentów i uczonych.

W muzeum będzie również para jego okularów, które zawierają czujnik, który kontroluje go, potrząsając policzkiem.

Pierwsze generacje jego sprzętu komunikacyjnego były kontrolowane za pomocą urządzeń pukających, ale do 2008 roku nie mógł już używać palców, więc opracowali system okularów.

Okulary mają wskaźnik LED i odbiornik podczerwieni i są podłączone do analogowego przełącznika lampy błyskowej, który przekształca sygnały na włącznik / wyłącznik.

Stephen Hawking Jest uznawany za jednego z największych umysłów naukowych ostatniego stulecia.

„Jedną z naprawdę fajnych rzeczy w jego życiu jest liczba różnych strun” – powiedziała jego córka Lucy Hawking i że grupy malują obraz okrągłej osoby, którą był.

„Był naukowcem, był wojownikiem, był bardzo odważnym człowiekiem, był medycznym cudem i był przyjacielem wszelkiego rodzaju niezwykłych ludzi. Jednak oczywiście był też naszym ojcem”.

Zachowując elementy, przyszłe pokolenia będą mogły zagłębić się w umysł naukowca, który „przeciwstawił się prawom medycyny, aby przepisać prawa fizyki i poruszyć serca milionów” – mówi Sir Ian Blatchford, dyrektor Muzeum Nauki kolekcja.

Światowy wózek inwalidzki.  Zdjęcie: Science Media Group
obrazek:
Światowy wózek inwalidzki. Zdjęcie: Science Media Group

Archiwa Uniwersytetu Cambridge zawierają 10 000 stron prac profesora Hawkinga i będą mieszkać pod jednym dachem, podobnie jak dokumenty jego idola, Sir Isaaca Newtona i dzieła Karola Darwina. Oznacza to, że trzy najważniejsze archiwa naukowe będą dostępne w jednym miejscu.

READ  NASA opóźnia start SpaceX Crew-3 na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Żyjąc z chorobą neuronu ruchowego od ponad pięciu dekad, panie Hawking Zmarł w wieku 76 lat w marcu 2018 roku Jego prochy zostały pochowane w Opactwie Westminsterskim obok Sir Isaaca.

Swoją karierę rozpoczął na Uniwersytecie Cambridge i piastował tam urząd aż do krótko przed śmiercią.

Wiceprezes Uniwersytetu, profesor Stephen J. Tob, powiedział, że jest „wybitną postacią nie tylko na tym uniwersytecie i w mieście, ale na całym świecie, źródłem inspiracji dla każdego, kto go spotkał, a wielu go podziwiało, w tym mnie. ”.

Kopia jego pracy magisterskiej.  Zdjęcie: Science Media Group
obrazek:
Kopia jego pracy magisterskiej. Zdjęcie: Science Media Group

Kiedy jego rozprawa doktorska została udostępniona bezpłatnie w 2017 roku, pan Hawking powiedział: „Każde pokolenie stoi na barkach tych, którzy byli przed nimi, tak jak to było, gdy byłem młodym doktorantem w Cambridge”.

Mamy nadzieję, że ogromny skarb naukowy posłuży dzisiejszym młodym naukowcom i być może zainspiruje przyszłego profesora Stephena Hawkinga.