Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ofgem podnosi pułap cen energii o 80% do 3549 GBP od października | rachunki za energię

Gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii stoją w obliczu skoku w rachunkach za energię od października po tym, jak regulator podniósł limit cen energii, podnosząc średni rachunek za gaz i energię elektryczną do 3549 funtów rocznie.

Uderzając w mocno naciskanych konsumentów, którzy już cierpią z powodu wysokiej inflacji, Ofgem Zgodził się na podwyżkę o 1578 funtów z obecnej kwoty 1971 funtów za średnią taryfę dwupaliwową – wzrost o 80%.

Limit będzie trzykrotnie wyższy niż rok temu w październiku ubiegłego roku, kiedy został podniesiony do 1277 funtów.

Ogłoszenie pojawia się, gdy rodziny próbują zaplanować srogą zimę. Wyższe rachunki za energię doprowadziły do ​​wyższej inflacji Zhakowany 10% w zeszłym miesiącu Jest to przewidywane przez niektórych ekonomistów osiągnąć 18% od stycznia.

Kolejny limit zostanie wprowadzony w styczniu. Firma konsultingowa Cornwall Insight podniosła swoją prognozę dotyczącą tego ogłoszenia w piątek do 5 387 funtów, z poprzedniej prognozy wynoszącej 4 650 funtów, podczas gdy podniosła szacunkowy limit kwietniowy do 6 616 funtów z 5341 funtów.

Ofgem powiedział, że nie przedstawi prognozy dla wskaźnika styczniowego, ponieważ rynek pozostaje „wyjątkowo niestabilny”, ale ostrzegł, że ceny „mogą znacznie się pogorszyć do 2023 roku”. Nowa czapka dotknie 24 mln gospodarstw domowych – około 85% populacji.

Liczba ta obejmuje około 4,5 miliona klientów przedpłaconych, którzy zapłacą średnio 59 GBP dodatkowo rocznie.

Ogłoszenie Ofgem zwiększy presję na rząd, aby tej zimy pilnie podjął więcej działań na rzecz pomocy rodzinom. Oczekuje się, że zwycięzca konkursu przywództwa konserwatywnego między Liz Truss i Rishi Sunak ogłosi plan wkrótce po zakończeniu wyścigu 5 września.

opłata za maksymalną cenę

Jonathan Brierley, dyrektor generalny Ofgem, powiedział: „Zdajemy sobie sprawę z ogromnego wpływu, jaki podwyżka limitów cenowych będzie miała na gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii, oraz trudnych decyzji, jakie konsumenci będą musieli teraz podejmować. Regularnie rozmawiam z klientami i wiem, że dzisiejsze wiadomości będą bardzo niepokojące dla wielu”.

READ  181 000 euro w gotówce odkryto w polskim samochodzie towarowym jadącym do Hiszpanii z Rössler

Brierley powiedział, że rosyjska inwazja Ukraina Ograniczone dostawy gazu do Europy doprowadziły do ​​wyższych cen hurtowych gazu. To pozostawiło Ofgem „nie ma wyboru”, powiedział, ale odwrócić wzrost kosztów w limicie cenowym.

Dodał: „Pakiet wsparcia rządu zapewnia w tej chwili pomoc, ale jasne jest, że nowy premier będzie musiał wykonać więcej pracy, aby zaradzić skutkom podwyżki cen oczekiwanej w październiku i przyszłym roku.

„Współpracujemy z ministrami, grupami konsumenckimi i przemysłem nad szeregiem opcji dla następnego premiera, które będą wymagały pilnych działań”.

„Rzeczywistość jest taka, że ​​jest to poza możliwościami organu regulacyjnego i branży, aby rozwiązać ten problem” – powiedział Brierley w programie BBC Radio 4’s Today. Powiedział, że następny premier musi „działać pilnie i zdecydowanie”, aby zaradzić tej sytuacji.

Szef Ofgem powiedział, że zimowe ceny benzyny były 15 razy wyższe niż w normalnych warunkach i były równoznaczne z zapłaceniem od 400 do 500 funtów za zatankowanie samochodu.

Osobom borykającym się z rachunkami radził „proaktywnie” kontaktować się z firmą energetyczną.

Rzecznik rządu powiedział, że służba cywilna „dokonuje odpowiednich przygotowań w celu zapewnienia, że ​​wszelkie dodatkowe wsparcie lub zobowiązania dotyczące kosztów utrzymania zostaną podjęte tak szybko, jak to możliwe, gdy nowy premier będzie sprawował władzę”.

Rysowanie „punktów kryzysowych”

Obrońca konsumentów Martin Lewis wezwał kolejnego premiera do jak najszybszego ogłoszenia nowego pakietu. Powiedział: „Powinniśmy mieć nadzieję, że kiedy mamy kogoś na swoim miejscu, wymyślą silną, stanowczą, silną politykę, że wszyscy możemy zostać z tyłu i nakarmić ludzi i wzbudzić w nich podekscytowanie, aby ludzie nie umierali z tego powodu pułapy cenowe tej zimy. Właśnie tego mocno trzymałem za palce.” .

Cena sufitowa Na rodzinę nie można nałożyć maksymalnego rachunku Określa limit opłat stałych i stawki naliczanej za jednostkę, dzięki czemu rachunki mogą być wyższe dla użytkowników o ponadprzeciętnej mocy. Lewis powiedział, że „nic nie powstrzymuje nikogo przed zapłaceniem 10 000 funtów rocznie”.

READ  Najnowsze stopy procentowe: BoE potwierdza wzrost do 1,75%, gdy inflacja wzrasta do 13%

Isaac Delister, ekonomista ds. badań w Instytut Studiów Finansowych Bank powiedział, że nowy limit oznacza, że ​​„modelowe rachunki na ten rok fiskalny będą o 27% wyższe niż oczekiwano, gdy ostatni pakiet wsparcia został ogłoszony w maju”.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Standard w wysokości 3549 funtów wejdzie w życie 1 października 2022 r., ale Ofgem powiedział, że niektórzy dostawcy mogą zacząć zwiększać polecenia zapłaty przed tą datą, aby rozłożyć koszty.

Limit cenowy został wprowadzony w 2019 roku w celu ochrony klientów przed kradzieżą. Spowodowało to jednak wzrost hurtowych kosztów gazu Szereg dostawców energii upada Ponieważ są naciskani przez pułapkę, nie są w stanie przenieść tych kosztów na klientów.

Na początku tego miesiąca regulator mocy potwierdził, że limit będzie zmieniany co trzy miesiące, a nie co sześć miesięcy. Ofgem. powiedział Zmiana Pozwoliłoby mu to na „szybsze przystosowanie się” do wahań rynkowych. Niektórzy obserwatorzy branży kwestionowali Czy czapka jest opłacalna na dłuższą metę?.