Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

A Royal Mail postal worker returns to his van near Manchester northern England, April 7, 2016. REUTERS/Phil Noble

Największy strajk lata: ponad 100 000 pracowników pocztowych odchodzi z pracy | Wiadomości biznesowe

Ponad 100 000 pracowników pocztowych porzuciło pracę podczas tego, co zostało opisane jako największy dotychczasowy letni strajk.

Członkowie Związku Pracowników Komunikacji (CWU) w Royal Mail powiedzieli, że 2% podwyżka płac narzucona im przez kierownictwo nie była wystarczająco dobra i zamiast tego szukają „przyzwoitej (i) odpowiedniej” kwoty.

Około 97,6% członków głosowało za strajkiem, który będzie kontynuowany w środę 31 sierpnia, czwartek 8 września i piątek 9 września.

Czytaj więcej:
Kto uderzy w sierpniu i wrześniu – i na jak długo

Sekretarz Generalny Konfederacji Związków Zawodowych Dave Ward powiedział: „Nie ma wątpliwości, że pracownicy pocztowi są całkowicie zjednoczeni w swojej determinacji, aby zapewnić godne i odpowiednie podwyżki płac, na które zasługują.

„Nie możemy dalej żyć w kraju, w którym pracodawcy zarabiają miliardy, podczas gdy ich pracownicy muszą korzystać z banków żywności”.

Odniósł się do skorygowanego zysku operacyjnego firmy za rok kończący się w marcu 2022 r. w wysokości 758 mln funtów oraz decyzji z listopada zeszłego roku o wypłacie dywidendy dla akcjonariuszy w wysokości 400 mln funtów, mówiąc: „Nasi członkowie nie zaakceptują roszczeń z tytułu ubóstwa od firmy.

„Pracownicy pocztowi nie zaakceptują potulnie tego, że ich standardy życia, do których chciwi liderzy biznesu są całkowicie oderwani od współczesnej Wielkiej Brytanii.

„Są zmęczeni firmami, które wciąż nie otrzymują nagród”.

Czytaj więcej:
Prezes mówi, że Royal Mail traci milion funtów dziennie
Royal Mail nagradza inwestorów 400 mln funtów w dniu wypłaty po wzroście paczek COVID

Royal Mail poinformowała, że ​​priorytetowo będzie traktować dostarczanie zestawów do testów na COVID i recept, dostarczanie jak największej liczby specjalnych paczek i 24 śledzone dostawy.

Rzecznik Royal Mail powiedział: „Nie możemy trzymać się przestarzałych praktyk biznesowych, ignorować postępu technologicznego i udawać, że COVID nie zmienił znacząco tego, czego społeczeństwo oczekuje od Royal Mail.

READ  Boom na energię wiatrową i słoneczną doprowadzi do ogromnej nadwyżki energii elektrycznej w 2030 r

„Podczas gdy nasi konkurenci pracują siedem dni w tygodniu, do godziny 22:00, aby sprostać wymaganiom klientów, CWU chce pracować mniej godzin, sześć dni w tygodniu, zaczynając i kończąc wcześniej.

„Ich plany przekształcenia Royal Mail kosztują 1 miliard funtów i są oparte na całkowicie nierealistycznym odrodzeniu pisania listów i uniemożliwiają Royal Mail rozwój i utrzymanie konkurencyjności w szybko rozwijającej się branży.

„Naszą przyszłością jest biznes paczkowy.Musimy dostosować stare sposoby pracy zaprojektowane dla wiadomości do świata coraz bardziej zdominowanego przez paczki i musimy działać szybko.

„Chcemy chronić długoterminowe, dobrze płatne miejsca pracy i utrzymać naszą pozycję lidera w branży pod względem płac i warunków. Jest to w najlepszym interesie Royal Mail i wszystkich jej pracowników”.