Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obejrzyj: Strażacy nie oszczędzają 4 milionów dolarów na Ferrari F40 z piekła rodem – Wiadomości

Chociaż Ferrari F40 jest jednym z najlepszych samochodów, jakie kiedykolwiek zbudowano, nie jest wolne od wszystkich błędów i niestety istnieje inny przykład, który zakończył się gwałtownie po tym, jak zapalił się na japońskiej drodze.

Według lokalnego raportu, turbodoładowany potwór podróżował po słynnej Hakone Turnpike, kiedy nastąpiła awaria silnika, co spowodowało pożar, który szybko pochłonął cały pojazd.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie oferty Ferrari na DRIVEN

Na szczęście para znajdująca się w środku zdołała odholować samochód przed ucieczką bez obrażeń. Niestety F40 nie miał szczęścia w uniknięciu kontuzji.

Przyczyna pożaru pozostaje tajemnicą, ale niektórzy spekulują, że przyczyną był luźny wąż paliwowy. Jeśli powoduje to kontakt paliwa z gorącymi spalinami, prawie jedyną konsekwencją jest pożar.

W zeszłym roku widzieliśmy prawie identyczną scenę na ulicach Monako, kiedy F40 spłonął doszczętnie. Przyczyna tego pożaru nigdy nie została ujawniona, ale możemy sobie wyobrazić, że byłaby taka sama.

Zainspirowany ówczesnymi samochodami Ferrari Formuły 1, F40 był bezlitosnym supersamochodem i był bardzo ograniczony. Zbudowano nieco ponad 1300 tych bestii V8 biturbo, wszystkie z ręczną skrzynią biegów, która napędza tylne koła.

Biorąc pod uwagę, że Ferrari nie planuje budować żadnych ręcznie robionych samochodów, nie mówiąc już o rozpoczęciu programu kontynuacji F40, wartość tych samochodów rośnie w zawrotnym tempie, a 4 miliony dolarów to dobry punkt wyjścia w 2021 roku.

Mamy nadzieję, że ktoś ma wystarczającą wiarę w swoje umiejętności produkcyjne, aby dać temu klasycznemu Ferrari kolejną szansę w życiu.

READ  nvidia: Wyjaśnienie: Czym jest nowa dynamiczna technologia super-rozdzielczości do głębokiego uczenia i jak może być użyteczna