Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Firma Capcom odnotowała rekordowe zyski, na czele z Monster Hunter i Resident Evil

Capcom Ogłosiła rekordowe zyski w ostatnich rocznych wynikach finansowych, napędzane sprzedażą nowych gier, m.in. Monster Hunter Rise, Oraz katalog sprzedaży wampir Oraz Monster Hunter: World.

W okresie 12 miesięcy zakończonym 31 marca 2021 r. Sprzedaż netto wzrosła o 17% rok do roku, dochód operacyjny wzrósł o 51,6% do 34,6 mld jenów (317 mln USD), a dochód regularny o 52% do 35 mld jenów (321 mln USD). ).).

Dane przedstawiają ósmy z rzędu rok wzrostu przychodów operacyjnych firmy Capcom i czwarty rok z rzędu, w którym odnotowano rekordowe zyski.

Monster Hunter Rise dla Przełącznik Nintendo Zapewnienie solidnej sprzedaży w wysokości ponad 4 milionów sztuk wysłanych na całym świecie do 31 marca (Capcom powiedział, że tak Wysłano 5 milionów Do 5 kwietnia).

Tymczasem tytuły katalogu pokazały długą żywotność i opłacalność jego produktów, w tym Monster Hunter World: Iceborne I Resident Evil 2. Powiedział Capcom Devil May Cry 5 Edycja specjalna „spisała się dobrze” na platformach nowej generacji.

W przyszłości Capcom spodziewa się dalszego wzrostu w bieżącym roku podatkowym kończącym się 31 marca 2022 r., Przy czym oczekuje się, że sprzedaż netto wzrośnie o 5%, napędzana przez sprzedaż Monster Hunter Rise i Resident Evil Village.

Firma Capcom odnotowała rekordowe zyski, na czele z Monster Hunter i Resident Evil

Firma twierdzi, że pracuje nad zwiększeniem liczby pracowników programistycznych i rozszerzeniem portfolio gier, wykorzystując istniejący adres IP i tworząc nowe funkcje. Ogłosił wydawca Jego pierwszy nowy adres IP od 8 latI Pragmata, zeszłego lata.

Po wydaniu Rise w marcu, akcje Capcom wzrosły do ​​rekordowego poziomu w Tokio. W tym miesiącu ukazał się najnowszy numer wydawcy, Resident Evil Village, i Monster Hunter 2: Wings of Ruin Stories on jest Premiera na Switcha 9 lipca.

Resident Evil Village Cieszył się solidnym debiutem na PC W ten weekend wygodnie pobił rekord serii dla równoczesnych graczy parowy.

READ  Mapa drogowa 2023: Shure | Sieć AV

Tytuł Capcom zadebiutował z jednoczesnym szczytem gracza wynoszącym 101 726, który jest znacznie wyższy niż 74024 szczyt Resident Evil 2 i ponad pięć razy wyższy niż 18 211 Resident Evil 7, zgodnie z danymi. SteamCharts.

Capcom powiedział, że ma nadzieję, że Village stanie się najlepiej sprzedającą się pozycją w tej serii, po silnej sprzedaży ostatniego numeru gry (8,5 miliona). Jeden adres.