NRL 2024, Canterbury-Bankstown Bulldogs vs Sydney Roosters, Runda 5, Raport z meczu, Najważniejsze wydarzenia, Kontuzje, Komentarze trenerów, Konferencje medialne

Dom Young został wyrzucony z boiska, Victor Radley został odesłany do kosza, trzech graczy zostało wykluczonych ze strzelania główkami, a Kurt Mann grał ze złamaną ręką, gdy Bulldogs pokonali Roosters 30-26 w pełnym dramatyzmu meczu w piątkowy wieczór.

Bulldogs przegrali trzy wczesne próby i chcieli spędzić wieczór przed swoimi kibicami, zanim stadion Accor pogrąży się w chaosie, a Sam Walker, James Tedesco i Blake Taaffe nie zdołali pokonać HIA, a Young został wyrzucony z boiska za co okazało się, że było to osiem minut szaleństwa.

Mając na koncie 11 zawodników, kiedy Radley został wysłany do kosza za wślizg biodrowy w dalszej części meczu, Roosters wykazali się odpornością i odrobili cztery punkty na pięć minut przed końcem gry, ale niedogodność wynikająca z posiadania dwóch zawodników okazała się większa. niezbędny.

Kolizje nadal nękały Bulldogs w drugiej połowie, kiedy Harrison Edwards zszedł z boiska samochodem medycznym z powodu kontuzji szyi, aby dołączyć do Taaffe i rezerwowego Chrisa Pattullo (bark) na oddziale urazowym.

Ponieważ Mann przez 60 minut odczuwał ból związany ze złamaną ręką, a skrzydłowy Conor Tracey ignorował kontuzję łydki z powodu braku zmienników, gospodarze byli w stanie utrzymać początkowe prowadzenie.

Po faulu Reeda Mahoneya drużyna Bulldogs otworzyła wynik już po pierwszym kontakcie z piłką, gdy Taaffe wykonał wślizg z boiska i przesunął się za linią bramkową.

Matt Burton próbował

Kolejny kosztowny błąd Roosters dał Bulldogs kolejną szansę na punkty, a to Matt Burton wyszedł dzięki świetnym ruchom w składzie Manna. Burton kopnął i wyszedł na prowadzenie 12-0.

Wydawało się, że Roosters nie trafili w bramkę, gdy Young znalazł miejsce na prawym skrzydle, ale angielski skrzydłowy został odepchnięty po genialnym strzale Taaffe.

Sytuacja Roosters pogorszyła się, gdy Viliame Kikau zauważył Younga wijącego się w obronie i zostawił skrzydłowego za sobą, a Burton cofnął się do środka, aby oddać dwie próby w ciągu sześciu minut.

READ  Nastoletni żeglarz olimpijski umiera po wywróceniu się podczas treningu ze swoją siostrą bliźniaczką

Wydawało się, że sytuacja dla Roosters nie może być już gorsza, kiedy stracili Walkera i Tedesco w wyniku wstrząśnień mózgu, ale tak się stało, gdy Young został wyrzucony z boiska w 27. minucie za wysoki strzał, który zakończył nędzny wieczór.

Młody zwolniony

Zespół Dogs posunął się dalej po zdobyciu gola z rzutu karnego po wysokim strzale Younga, po czym gospodarze wykorzystali przewagę dodatkowego zawodnika, gdy Sam Hughes upadł kilka sekund przed dzwonkiem na przerwę.

Mimo porażki Roosters po przerwie wyszli z szatni spokojniejsi i wrócili do rywalizacji z Eganem Butcherem i Novahu White już w pierwszych 10 minutach pierwszej połowy.

Co ciekawe, Tricolors wrócili do gry na 25 minut przed końcem, kiedy Daniel Tupou strzelił z rzutu karnego od Luke’a Keary’ego do Butchera, który zderzył się z piłką i zdobył dwie bramki.

Wypróbuj Egan Butcher

W 57. minucie kibice Bulldogs nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy Roosters strzelili czwartego gola, gdy Angus Crichton wbił piłkę z powrotem do środka dla Joeya Manu, który przedarł się przez linię bramkową. Konwersja Keary'ego była szeroka i Bulldogs utrzymali sześciopunktowe prowadzenie.

Kibice gospodarzy odetchnęli z ulgą, gdy Burton strzelił hat-tricka, wykorzystując w pełni zmęczoną obronę Roosters z prawej strony i powiększył prowadzenie do dziesięciu.

Do 11 zawodników, po tym jak Radley został wysłany na śmietnik, ostatnie słowo należało do Roosters, gdy Tupou przebił się przez kilka wślizgów, a następnie strzelił gola z rzutu rożnego, ale to była jedyna rzecz, na jaką podopieczni Trenta Robinsona posunęli się, aby zmniejszyć wynik. Impotencja.

Ten artykuł zawiera treści dostępne wyłącznie na NRL.com

Strzał meczowy

• Duet Roosters James Tedesco, Sam Walker i Bulldog Blake Taaffe zawiedli w pierwszej połowie.
  • Środkowy Roosters Joseph Sawali opuścił boisko w 49. minucie dla HIA, który go wyprzedził.
  • Napastnik Bulldogs Harrison Edwards został wyrzucony z boiska w 62. minucie po próbie wślizgu na Novahu White.
READ  Black Sticks poniosło porażkę z Australią, ale obrona Igrzysk Wspólnoty Narodów wciąż żyje

Wyślij Tedesco na międzynarodowe lotnisko Hamad

• Obrońca Bulldogs, Viliame Kikau, siał spustoszenie na prawej krawędzi drużyny Roosters w pierwszej połowie, pokonując 155 metrów po sześciu overach.
  • Napastnik Roosters, Victor Radley, przebiegł piłkę na odległość 167 metrów i wykonał 32 odbiory, po czym w 73. minucie został odesłany do kosza, a w 73. minucie zanotowano upuszczenie biodra.
  • Rekruter Bulldogs, Bronson Xerri, powraca do NRL po raz pierwszy od finałowego starcia Sharks w 2019 roku.
  • Napastnik Canterbury-Bankstown Josh Curran opuścił boisko w 38. minucie dla drużyny HIA, ale wrócił w drugiej połowie po pozytywnej ocenie.
  • W 2004 roku dawne legendy Bulldoga obchodziły 20. rocznicę wielkiego finałowego zwycięstwa nad Roosters.

Grać w grę

Co powiedzieli

„Myślę, że zaczęliśmy świetnie i właśnie to chcieliśmy zrobić. Ten rodzaj początku budował się od jakiegoś czasu wraz ze sposobem, w jaki trenowaliśmy i tym, jak czasami odnajdywaliśmy w meczach najlepsze rzeczy. Pomyśleliśmy: „pierwsze 30 minut. To była najlepsza piłka, jaką zagraliśmy, ale prawdopodobnie mieliśmy najgorsze 40 minut w drugiej połowie. To zasługa Roosters, byli naprawdę odważni, wytrwali i niełatwo ich pokonać, jeśli zdobędą 12 czy 13 bramek. – Trener Buldogów Cameron Ciraldo.

Buldogi: Piąta runda

„Oczywiście byliśmy naprawdę słabi na początku meczu, oni wygrali wiele walk o piłkę i walkę o pozycje w polu. Zaatakowali nas po prostu ze względu na energię i mieli dobrą prędkość liniową. Potem w drugiej połowie było już po wszystkim. absolutną odwagę i jasność co do sposobu, w jaki chcieli grać.” „Byłem naprawdę dumny z wysiłku i umiejętności utrzymania się we właściwym miejscu oraz z tego, że wszyscy wskoczyli w plan gry i postępowali zgodnie z nim, prawie robiąc rzeczy niemożliwe”. Trener Roosters Trent Robinson.

Koguty: Piąta runda

Co wtedy

Obie drużyny staną przed trudnymi wyjazdami w rundzie szóstej, gdy Bulldogs udają się do Melbourne, aby zmierzyć się z New Storm po imponującym zwycięstwie u siebie nad Broncos. W międzyczasie Roosters udają się na stadion McDonald Jones, aby zmierzyć się z Knights.

READ  Nowozelandzka gwiazda krykieta Daniel Vittori dołącza do nowej kadry trenerskiej Australii | australijska drużyna krykieta