Black Sticks poniosło porażkę z Australią, ale obrona Igrzysk Wspólnoty Narodów wciąż żyje

Kaitlyn Nobbs wraz z kolegami z drużyny świętuje bramkę dla Australii.

Robert Cianflon / Getty Images

Na Uniwersytecie w Birmingham: Australia 1 (Caitlin Nobbs) czarne patyczki 0. Q1:1–0, Q2:1–0, Q3:1–0

Mistrz Igrzysk Wspólnoty Narodów, Black Sticks, poniósł kolejną porażkę z Australią.

Zdobywcy złotego medalu Gold Coast 2018 Jeszcze nie pokonał Australii w 15 próbach od września 2019 r.po przegranej 1:0 meczu grupy B na Uniwersytecie w Birmingham we wtorek wieczorem (czasu nowozelandzkiego).

Nie wszystko stracone, dzięki 16-0 zmiażdżyć Kenia A dzięki wygranej 1:0 ze Szkocją Black Sticks muszą tylko pokonać bez zwycięstwa RPA – w ostatnim meczu grupowym – aby zapewnić sobie miejsce w półfinale przeciwko jednemu z najcięższych ciężarów w grupie A, Indiach lub Anglii .

Niepokonane zwycięstwo Australii nad Black Stakes dało jej prowadzenie w grupie B.

Ale atak Kiwi będzie musiał zostać radykalnie ulepszony w tym, co pokazał przeciwko Australii.

Co zrozumiałe, obie drużyny nie chciały pokazać całej ręki na początku turnieju, ale najważniejszy mecz w grupie B nie był widowiskiem od wieków.

Megan Hall z Nowej Zelandii szuka wsparcia u swoich kolegów z drużyny Black Sticks.

Wąski charakter linii punktowej był niesprawiedliwym odzwierciedleniem przepaści między dwoma zespołami. Australia zawsze wyglądała z lepszej strony, ale nigdy nie traciła tempa w meczu, który zakończył się podziałem posiadania 50-50.

Kapitan Australii Kaitlin Nobbs otworzył wynik w połowie pierwszej kwarty, kiedy czarne kije nie trafiły w uderzenie podczas obrony rzutu karnego.

Błyskawiczna reakcja bramkarza Black Sticks Grace O’Hanlon spowodowała, że ​​zadała cios, ale nie mogła go powstrzymać.

Wkrótce potem Alex Loken opuściła boisko po uderzeniu w szyję, gdy piłka odbiła się od jej ramienia, ale była w stanie wrócić w trzeciej kwarcie.

Australia oddała cztery celne strzały do ​​dwóch Nowej Zelandii w pierwszej kwarcie, gdy czarne kije z trudem przebijały się przez środek pola – motyw ten utrzymał się przez cały mecz.

READ  Europejski sąd orzeka, że ​​polska reforma sądownictwa jest nielegalna, zaostrza kryzys
Stephanie Dickens broni Australijki Grace Stewart.

Kapitan Black Sticks, Olivia Merry, miała największą szansę w drugiej kwarcie, ale szokujące odbicie sprawiło, że piłka przeleciała nad jej różdżką i przeleciała w powietrzu.

Atak Nowej Zelandii może być nieco niechlujny i czasami nijaki, ale obrona Black Sticks była pełna entuzjazmu, niwelując wiele australijskich ataków.

Ale w pierwszej połowie kontrolę sprawowała Australia.

Bezbramkowa trzecia kwarta – przy braku płynności po obu stronach – nadeszła dopiero po tym, jak Australijka Shania Tonkin trafiła w słupek po świetnej pracy.

Obrona Black Sticks po raz kolejny utrzymała swoją siłę w ostatniej kwarcie, ale nie zagroziła poważnie celowi Australii.

Nawet żółta i zielona kartka Australii w ostatnim kwartale nie mogła wprowadzić Nowej Zelandii w prawdziwe centrum punktacji.

Katie Doer miała spóźnioną szansę na wyrównanie na dwie minuty przed końcem, ale obrona Australii trzymała się mocno.