Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowozelandzka gwiazda krykieta Daniel Vittori dołącza do nowej kadry trenerskiej Australii | australijska drużyna krykieta

Były zawodnik Nowej Zelandii, Daniel Vittori, przejdzie na stałe do australijskiego krykieta po tym, jak został mianowany jednym z nowych asystentów trenerów Andrew McDonalda. Vittore i wiktoriański Andrei Borovic zostali potwierdzeni, że dołączyli do nowej australijskiej Komisji Szkoleniowej i rozpoczną swoje obowiązki w przyszłym miesiącu na Sri Lance.

Ich rekrutacja nastąpiła po odejściu Justina Langera pod koniec lata, kiedy MacDonald przeszedł z asystenta, aby przejąć dowodzenie nad drużyną mężczyzn. Z grupy odszedł także jego asystent Jeff Vaughan, który po krótkim pobycie z reprezentacją narodową przejął czołowe miejsce w Tasmanii. Drugi pozostały asystent, Michael Devenotto, pozostanie trenerem pałkowania.

Najlepsza nowozelandzka instrumentalistka wszechczasów, Vittori, współpracowała z Australią nad białą kulą podczas niedawnej trasy po Pakistanie. Jednak przejście na pełnoetatową rolę oznacza jego najniebezpieczniejsze starcie z australijskim krykietem, który wcześniej trenował Brisbane Heat w Big Bash League.

„Daniel dołączył do Pakistan Tour of the White Ball Series i został ciepło przyjęty” – powiedział Ben Oliver, kierownik ds. wysokich wyników. „Jego międzynarodowe doświadczenie we wszystkich aspektach gry jako zawodnika i trenera jest praktycznie niezrównane, a jego strategiczna wizja, podejście trenerskie i styl współpracy będą bezcenne dla Andrew i zespołu”.

Borovec przejmie również kierownictwo zespołu Australia A na Sri Lance przed serią Testów. Był zawodnikiem i trenerem wiktoriańskiego premiera krykietod tego czasu pracował w BBL u boku McDonalda w Melbourne Renegades.

„Andre był fantastyczny dla grupy, kiedy zaangażował się jako wykwalifikowany i doświadczony trener o wysokich osiągach” – powiedział MacDonald. „Jest bardzo odpowiedni kulturowo i ma umiejętności, które mogą uzupełnić naszych wysoko wydajnych profesjonalistów. Pracowałem wcześniej z Danielem i nie mogłem lepiej powiedzieć o jego podejściu, etyce pracy i relacji, którą wnosi.”

Cricket Australia potwierdził również, że Nick Jones dołączy do grupy jako nowy fizjoterapeuta, a Mary Spillane jako psycholog przed trasą Sri Lanki. Po 12 latach pracy jako lekarz David Beckley został usunięty ze swojego stanowiska przed marcowym tournée po Pakistanie.

READ  All Blacks wrócił do 11-letniego gracza rugby po bolesnych komentarzach, że był „za stary, by grać”