NRL 2021: Panthers v Rabbitohs Round 11, Matt Burton gra z Penrith w South Sydney

Matt Burton zaliczył niedzielne osunięcie się do South Sydney za jedno z najbardziej pamiętnych w swojej młodej karierze, a chłopak Dubbo wrócił do domu i strzelił trzy próby.

To było tak, jakby Penrith Center wrócił do meczu Ligi Juniorów na Apex Oval, występując w kilku krajowych finałach, gdzie Panthers pokonały Rabbitohs w oszałamiającym zwycięstwie 56-12.

Półback Nathan Cleary jest prawdopodobnie bliżej medalu Dally M z 28 punktami, w tym dwiema próbami i pięcioma ósmymi, Garum Lowway ugruntował swoje roszczenia w Nowej Południowej Walii, wyprzedzając Cody Walkera.

Ale popołudnie należało do Burtona, który wraz z producentem Dubbo Isaah Yeo miał wielu fanów w tłumie 10 824 osób.

„Powrót do domu i zagranie takiego show jest czymś wyjątkowym” – powiedział Burton, który rzucił trzy przerwy z rzędu i próbował podać, aby strzelić swojego pierwszego hat-tricka w Premier League, powiedział Burton.

„Nie mogę w to uwierzyć … marzyłeś o tym jako dzieciak, grając w piłkę nożną w swoim mieście. Ale żeby to zrobić w NRL, nie ma lepszego uczucia.

„Idę tam [after a scoring a try] Wszyscy wykrzykują twoje imię, przyprawia cię to o gęsią skórkę ”.

Burton powiedział, że ostatnio grał w Apex Oval w 2018 roku, kiedy zmierzył się z młodszą koleżanką z Forbes, Penrith Charlies Staines w Pucharze Świata U-18 i finale First Division – i przegrał oba.

Podczas gdy Burton podpisał kontrakt z Bulldogami w przyszłym roku na ósmym miejscu, co potwierdził, że jest jego ulubioną rolą, trener Panthers Evan Cleary próbował bezskutecznie przekonać go, aby pozostał jako zagraniczny obrońca.

Dzisiaj jest coraz lepiej dla Burtona

„Nie jestem pewien, czy jest poza pozycją, z tego, co widzę” – powiedziała Cleary.

READ  Glenn Phillips występuje w meczu Blackcaps z Bangladeszem pierwszego dnia pierwszego testu

„Jest dobrym graczem. Wyraźnie potrafi grać w obu połowach, ale dobrze tam wygląda.

„Podjęliśmy prawdziwą próbę pozyskania go jako ośrodka”.

Mimo, że gwiazdowy obrońca Latrell Mitchell wracał w czasie po czterotygodniowym zawieszeniu, Rapitos – który miał niewłaściwy koniec podliczenia rzutów karnych 12-8 – brakowało rytmu gwizdka startowego.

Uszkodzenia spowodowane były nieustępliwym atakiem w pierwszej połowie, w którym niepokonane Pantery oddały pięć prób.

W zeszłym roku ściągnął do Premiership wiele South Sydneys po przegranej z Penrith w eliminacjach w zeszłym roku, ale drużyna Wayne’a Bennetta nie pokonała jeszcze innej drużyny z czołowej czwórki w tym sezonie i zaledwie dwa tygodnie temu przegrała 50: 0 z Melbourne.

Wpływ Mitchella był ograniczony, mimo że przebiegł ponad 100 metrów i podjął próbę.

Cleary pokonuje Walkera i Mitchella po raz drugi

Tymczasem Pantery zdominowały drużynę bez regularnego obrońcy Dylana Edwardsa (kontuzja ścięgna podkolanowego).

Skrzydłowy South Sydney, Josh Mansour, zmierzył się z nieszczęśliwym czasem przeciwko swojemu byłemu klubowi, strzelając gola, ale po tym, jak Burton wywołał chaos, zanim opuścił boisko pod koniec drugiej połowy z uderzeniem w głowę.

Walker uzyskał cztery kolejne wskaźniki Rabbitohs.

Konferencja prasowa: Rabbitohs v Panthers - Runda 11, 2020

Zarejestruj darmowe konto NRL, aby uzyskać dostęp do tego filmu i innych ekskluzywnych treści.