Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NRL 2021: Graham Ansley i Andrew Abdo bronią obecnego procesu sądowego w NRL

Kapitan drużyny piłkarskiej NRL Graham Anisley skierował wiadomość do całej publiczności – od zawodników, trenerów, kibiców i mediów – aby zresetować swoje poglądy na temat kontaktu głowy i szyi w meczu.

Przemawiając na swojej cotygodniowej konferencji medialnej przez ponad godzinę w poniedziałek po południu, Anesley bronił najnowszej krytyki dotyczącej wymiaru sprawiedliwości w NRL i przedstawił liczby wskazujące, że zarzuty i komentarze dotyczące kontaktów głowa / szyja rosną.

Komisja oceniająca mecz zleciła w weekend czterech innych graczy niedbałymi, głośnymi interwencjami, podczas gdy napastnik Sharks Syossifa Talakay przyznał się do winy wcześnie atakiem barku i przegapi następne cztery mecze.

Przekaz Anesleya był prosty do przekazania – liczby były „niepokojące” i gracze mogą spodziewać się dalszych konsekwencji w przyszłości.

„W tym sezonie widzieliśmy duży skok, zarówno pod względem liczby ocen przez komitet oceniający mecze, jak i liczby tygodni, które zostały zawieszone, i to jest naprawdę niepokojące” – powiedział Anesley.

Każdy musi zaakceptować pogląd, że kontakt głowy lub szyi nie jest już akceptowany.


Graham Anisley

„ Najbardziej niepokojące jest to, że nastąpił znaczny wzrost opłat, a gracze zostali zatrzymani za tarcie o głowę.

„Myślę, że jesteśmy w tym momencie w grze, w którym wszyscy muszą zaakceptować fakt, że kontakt głowy lub szyi nie jest już akceptowalny.

„Musi być trochę resetowania. Musi być jakieś ponowne oczekiwanie ze strony zawodników, klubów, mediów i ogólnie kibiców.”

Graham Anesley Football Weekly Briefing – Runda 7

„Gracze nie mogą mieć kontaktu z głową lub szyją innych graczy i nie oczekują żadnych konsekwencji. Jest to niedopuszczalne w dzisiejszych czasach gry.

„Wiem, że to przerazi ludzi i powiedzą, że gra poszła gładko lub lubią klikać przez połowę czasu, albo nie zaszkodziła.

Ale pomyśl, ilu naszych wspaniałych graczy musiało przedwcześnie przejść na emeryturę z powodu urazów głowy.

READ  Hannah Wilkinson zremisowała z Melbourne City pięcioma golami kobiet w Premier League

„Nie dlatego, że dobiegli końca kariery, ale z powodu kontaktu głowy lub szyi.

„[So] To nie może trwać. Pomimo wszystkich krytyków, gra jest bardziej niż kiedykolwiek zaangażowana w ochronę graczy na boisku ”.

Anesley przytoczył liczby z siedmiu rund otwarcia Telstra Premiership, pokazujące 57 zarzutów nałożonych przez komisję weryfikującą mecze, co skutkowało zakazem między meczami trwającym łącznie 47 tygodni, na dobrej drodze do wygodnego przejścia poprzednich sezonów.

Dołączył również CEO NRL, Andrew Abdo, energicznie broniąc procesu sądowego gry po krytyce podczas pierwszych siedmiu tygodni Telstra Premier League.

Zawieszenie Latrella Mitchella na cztery mecze po szóstej rundzie zwiększyło debatę, a niektórzy wzywali do całkowitej zmiany systemu.

Curran został wysłany do Sin Ben, aby leczyć Jenningsa

Podobnie jak Mitchell, Penrith Paul Momirovsky również nie powiodła się w zeszłym tygodniu podczas próby obniżenia poziomu. Krytyka zaczęła się, zanim pojawiły się przed komisją.

W poniedziałek Abdo poparł niezawisłość sądownictwa po tym, jak została zakwestionowana przez media.

„Sądownictwo pracuje w trudnym środowisku, a jego członkowie są odpowiedzialni za podejmowanie trudnych decyzji, które wymagają niezależnego myślenia i wyjątkowego wglądu w grę na najwyższym poziomie” – powiedział Abdo w oświadczeniu.

Robinson wzywa do zwiększenia Sin Ben, aby ukarać złą grę

„Obecnie jest pięciu sędziów, którzy rozegrali prawie 1000 meczów w Premier League i wygrali Wielkie Finały, Serie Krajowe i Mecze Testowe.

Ich wiedza i zrozumienie ligi rugby są niepodważalne.

„Sądownictwo jest niezależne od National Football League (NRL) czy jakiegokolwiek klubu. Członkowie naszego zespołu skrupulatnie badają dowody i są niewątpliwie niezależni w handlu.

„ Oprócz kariery w lidze rugby, nasi członkowie zespołu odnoszą również sukcesy w wybranych przez siebie dziedzinach.

„Zawsze będą różne opinie publiczne na temat każdego orzeczenia sądowego, tak jak fakty dotyczące każdego orzeczenia sądowego są wyjątkowe, ale nie ma miejsca, aby ktokolwiek kwestionował niezależność komisji”.

READ  Książę William, Charlotte życzy szczęścia lwicom

Nie odnosząc się w szczególności do komentarza Mitchella, Abdo powiedział, że obowiązujący system został również zaprojektowany tak, aby był bardziej okrutny dla graczy, którzy popełnili poprzednie faule.

„Tak jak system sądowy nakłada surowsze kary dla obywateli, którzy popełnili wcześniejsze przestępstwa, nasz system sądowy również nakłada surowsze kary dla graczy, którzy popełnili wcześniejsze przestępstwa i punkty deportacji” – powiedział Abdo.

„Jest to odstraszacz od złej gry, który pomaga zapewnić graczom bezpieczeństwo. Rozpoznaje i motywuje również tych graczy, którzy utrzymują czyste wyniki gry”.

Abdo dodał, że system sądowy zostanie poddany przeglądowi w lidze krajowej w ciągu roku, „tak jak ma to miejsce w przypadku wszystkich procesów i systemów w grze”.

Powiedział: „Jak zawsze, Komitet Australijskiej Ligi Rugby rozważy przegląd, który określi, jakie zmiany mogą być wymagane, biorąc pod uwagę wszystkie opinie”.

Anaisley przeszła przez obecny system, zanim zidentyfikowała cechy każdej osoby – od byłych graczy, którzy wchodzili w skład Komitetu Kontroli Meczu, po prezesa National Football League Jeffa Bello.

„Są to ludzie wysokiej jakości, którzy przez wiele lat dostarczali wiele usług dla gry, więc gra powinna być wdzięczna za kontynuację uczestnictwa” – powiedziała Anaisley.