Bayern Monachium marsz, aby ukoronować stragany przegraną z Moguncją

Ankara

Bayern Monachium, lider Bundesligi, poniósł nieoczekiwaną porażkę 2: 1 z Mainz 05 na Opel Arena w Moguncji, co osłabiło ich szanse na zdobycie tytułu w niemieckiej lidze piłkarskiej.

Gospodarze Mainz prowadzili pierwszą połowę 2: 0.

Jonathan Burchardt strzelił pierwszego gola strzałem z prawej nogi w trzeciej minucie, a Robin Coison podwoił prowadzenie głową w 37. minucie.

Pod koniec meczu Bayern Monachium zmniejszył deficyt do jednego, gdy Robert Lewandowski zakończył pole karne, wykorzystując błędy obrony Mainz.

Gol Lewandowskiego był 36. golem polskiej gwiazdy w sezonie 2020-21 w niemieckiej Bundeslidze, ale to Mainz zapewniło zwycięstwo 2: 1.

Bayern Monachium ma 71 punktów do zwycięstwa w Bundeslidze, a ten sezon dobiegnie końca za trzy tygodnie.

Wicemistrz RB Lipsk ma tylko 61 punktów w 30 meczach, co daje mu niewielką nadzieję na zdobycie mistrzostwa Niemiec.

Gdyby Lipsk przegrał w niedzielę ze Stuttgartem, Bayern Monachium zdobyłby 31. tytuł mistrzowski.

Bayern Monachium jest zwycięzcą niemieckiej Bundesligi od 2013 roku.

Dortmund podtrzymuje nadzieje na Ligę Mistrzów

Borussia Dortmund pokonała w sobotę 2: 0 Wolfsburga, aby nie stracić nadziei na awans do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.

Norweski napastnik Erling Haaland strzelił dwa gole, pokonując Dortmund na Volkswagen Arena.

Dortmund jest teraz na piątym miejscu z 55 punktami.

Wolfsburg ma 57 punktów, aby być na trzecim miejscu.

Cztery najlepsze kluby niemieckiej Bundesligi zagra w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Piąty zespół zakwalifikuje się do grup Ligi Europejskiej.

Strona agencji Anadolu zawiera w skrócie tylko część wiadomości przesłanych subskrybentom AA News Broadcasting System (HAS). Prosimy o kontakt w sprawie opcji subskrypcji.

READ  All Blacks Sevens przegrali z Republiką Południowej Afryki w Sydney Sevens, aw ćwierćfinale zmierzą się z Samoa