Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowozelandczycy odwiedzający Wielką Brytanię wkrótce będą musieli zapłacić ETA przed podróżą

Nowozelandczycy odwiedzający Wielką Brytanię wkrótce będą musieli zapłacić ETA przed podróżą

Wielka Brytania ogłosiła zamiar wprowadzenia wymagania ETA od podróżnych do 2025 r. Zdjęcie/Sabrina Mazzeo, Unsplash

Nowozelandczycy planujący wkrótce odwiedzić Wielką Brytanię będą musieli złożyć wniosek o elektroniczne zezwolenie na podróż przed podróżą.

Podobnie jak w przypadku NZeTA, o którą muszą ubiegać się turyści z krajów zwolnionych z obowiązku wizowego przed podróżą do Nowej Zelandii, rząd Wielkiej Brytanii ogłosił zamiar wprowadzenia ETA nie później niż w 2025 r.

„Plan zapewni Wielkiej Brytanii większą kontrolę nad naszymi granicami, co pozwoli nam zapobiegać zagrożeniom przedostającym się do Wielkiej Brytanii, a jednocześnie zapewni osobom fizycznym i przewoźnikom większą pewność z wyprzedzeniem co do ich możliwości podróżowania do Wielkiej Brytanii” – brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dotyczące Ustawa o obywatelstwie i granicach.

Wszyscy goście z krajów objętych programem Visa Waiver muszą najpierw złożyć wniosek o cyfrową autoryzację podróży i zapłacić za nią przed podróżą, z wyjątkiem obywateli Wielkiej Brytanii lub Irlandii.

Decyzja przewiduje, że Wielka Brytania dołączy do innych krajów, które wprowadziły cyfrowe przepustki podróżne dla gości, którzy normalnie byliby „zwolnieni z obowiązku wizowego” lub otrzymali wizę w dniu przyjazdu.

Nowa Zelandia, USA, Kanada i Australia już teraz wymagają elektronicznych aplikacji podróżnych dla gości z niektórych krajów na krótkich trasach.

Koszt proponowanej brytyjskiej ETA nie został jeszcze ogłoszony. Jednak Ministerstwo Spraw Wewnętrznych twierdzi, że sprawdzenie należy do przewoźników i linii lotniczych. Odwiedzający próbujący podróżować bez ETA nie zostaną wpuszczeni na pokład.

„Aby były w pełni skuteczne, indywidualne zezwolenia muszą zostać zweryfikowane przez ich przewoźnika i potwierdzone przed podróżą”.

Unia Europejska ma wprowadzić do końca roku swój własny cyfrowy urząd podróży, ETIAS, po opóźnieniach spowodowanych pandemią. EU Travel Authority kosztuje 7 € (11 $).

READ  James Shaw przyznaje, że rządowe planowanie klimatyczne jest „nierówne”

Błędy i exploity ETA

Stosunkowo nowe wymagania dotyczące cyfrowych licencji podróżnych – które należy złożyć online przed podróżą – naraziły podróżnych na wyzysk i błędy.

Stany Zjednoczone były jednym z pierwszych krajów, które wprowadziły swój elektroniczny system autoryzacji podróży (ESTA) w 2010 r. Podróżni, którzy chcą ubiegać się o zezwolenie online, często znajdują „usługi Esta” stron trzecich promowane ponad oficjalnymi stronami internetowymi US Customs and Border Protection.

W 2019 roku Herald ujawnił, że niektóre usługi stron trzecich były Opłata nawet dziesięciokrotnie wyższa za zezwolenie ESTA w prowizjach.

Konsulat USA to ma Podróżni strzeżcie się „ESTA scam” i aplikuj zawsze za pośrednictwem oficjalnego portalu rządowego.

Mimo że nie było to wymagane do przyszłego roku, pojawiły się już pozarządowe strony internetowe oferujące porady, aw niektórych przypadkach pobierające opłaty za europejskie przetwarzanie ETIAS.

Odnajdują się inni podróżnicy Zapłać dodatkową kwotę za pilne usługinieświadomi, że potrzebują ETA do miejsca docelowego lub kraju, przez który przejeżdżają.

Kolejnym problemem związanym z eTA jest to, że są one sprawdzane przez przewoźników w torze do miejsca docelowego, ale nie jest wymagana do rezerwacji podróży.

W niektórych przypadkach nieprzygotowani lub źle poinformowani podróżni są obciążani opłatami międzynarodowymi po tym, jak linie lotnicze odmówiły im przyjęcia na pokład.