Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nigdy nie nazwałbym tego Narodowym Planem Odbudowy

Nigdy nie nazwałbym tego Narodowym Planem Odbudowy

Na pytanie, co radzi lewica w sprawie porozumienia z rządem w KPO, Kołodko odpowiedział, że „jeśli ludzie o różnych orientacjach politycznych znajdą wspólny język w sprawie ważnej dla polskiej gospodarki, trzeba bić brawami, a nie klaskać. Tytuł ”- lewicy radzę być praktycznym i tym szukać rozwiązań, które pomogą w szybkim napływie środków do Polski – podkreślił.

Zobacz: Tomczyk: Z kluczem do Lewicy i Hołowni. Bez nich AK traci większość KPO

Ocenił miliardy dolarów na wsparcie europejskich gospodarek, które przywódcy Unii Europejskiej opracowali jako korzystne.

Wiadomo, że wszędzie tam, gdzie rozdzielane są pieniądze publiczne, powstają spory. Z drugiej strony, główne trendy dotyczące tego, na co zostaną wydane te pieniądze, są prawidłowe. Chodzi o to, aby wzmocnić kręgosłup gospodarki w oparciu o wiedzę lub zieloną energię podczas wychodzenia z pandemii. Jeśli chodzi o szczegóły, dajmy czas profesjonalistom na popracowanie nad tym, przede wszystkim we współpracy z samorządami – zaznaczył.

Kołodko: Polska gospodarka wygląda dobrze

Obecnie, jak dodał, Polska „jest bardziej niezależna niż rząd. Jest bliżej ziemi i rzeczywistości, jest tam cała masa problemów, które wymagają rozwiązania finansowego. To zła polityka, żeby przesuwać tam jakieś dodatkowe cele. i nie zawsze towarzyszy temu transfer dodatkowych środków ”.

Wideo: Grzegorz Kołodko: Nigdy nie nazwałbym tego Narodowym Planem Odbudowy

Jak pieniądze z Unii Europejskiej zmienią Polskę – zapytał Pewter Witwicki. Nie pomyślałbym o nazwaniu tego planu Narodowym Planem Odbudowy, ponieważ nie zostaliśmy zniszczeni ani zniszczeni. To po prostu motor wzrostu naszej gospodarki. Powinno być więcej harmonii i równowagi, co czasami szkodzi jego dynamice. Warto się zastanowić, czy nie lepiej byłoby rozwijać się bardziej równomiernie, ale może wolniej, bo jak szybko przyspieszysz, możesz wyrwać się z krzywej – ocenił.

Zobacz: Budka wzywa do przełożenia KPO. „Nie kupuj kota w worku”.

READ  Europejski Bank Centralny mówi, że Bitcoin zmierza w dół „pokrewnej drogi” wśród upadku kryptowaluty | bitcoiny

Jego zdaniem polska gospodarka wygląda dobrze. Zaznaczył, że mamy najniższą stopę bezrobocia w Unii Europejskiej. Jest to symptom relatywnej kondycji polskiej gospodarki na tle innych. Należy zapewnić w przyszłości więcej dobrze płatnych miejsc pracy. Profesor powiedział. Kolodco.

Daleko nam do szukania kraju z mniejszym bezrobociem niż obecnie. Najbliższą taką gospodarką jest Singapur, a następnie Japonia. Mimo to ponad pół miliona Polaków pozostaje bez pracy. Szukają pracy i nie mogą jej znaleźć. Jednak to dużo – dodał.

Zobacz: Nowe dane o bezrobociu. Polska jest najlepsza w Unii Europejskiej

Podkreślił, że w dłuższej perspektywie polska gospodarka będzie bardziej innowacyjna. „Gdybyśmy wychowywali dzieci od przedszkola w sposób sprzyjający innowacjom. Powinny nauczyć się kreatywności i zapytać dlaczego”.

Kołodko przyznał, że był już szczepiony przeciwko Covid-19 w dwóch dawkach. – Nie było uczucia, czuję się dobrze. Mam nadzieję, że wszyscy czują się zdrowi – w skrócie.

Co to jest KPO?

Aby uruchomić Fundusz Odbudowy, wszystkie państwa członkowskie muszą zaakceptować decyzję przywódców Unii Europejskiej o zwiększeniu środków własnych UE. Brak ratyfikacji tej decyzji zahamuje uruchomienie pakietu działań – albo z wieloletniego budżetu na lata 2021-2027, albo z Funduszu Odbudowy. Polska otrzyma łącznie 770 miliardów złotych z budżetu Unii Europejskiej i Funduszu Odbudowy.

Narodowy Plan Odbudowy, który jest podstawą do wypłaty środków z Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej, musi być przygotowany przez każde państwo członkowskie i przesłany do Komisji Europejskiej. Dokument zawiera część dotacji i pożyczki. Polska będzie miała do dyspozycji około 58 mld euro z Funduszu Odbudowy.

Więcej odcinków wydarzeń dla gości można znaleźć. Tutaj.

Ml / polsatnews.pl

Czytaj więcej