Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niezbędne działania, aby zapobiec przyszłemu ryzyku złamania biodra

Niezbędne działania, aby zapobiec przyszłemu ryzyku złamania biodra

Konieczne jest podjęcie działań już teraz, aby uniknąć potencjalnych szkód dla przyszłych pacjentów ze złamaniem biodra.

NHS Szpitale nie są obecnie wyposażone, aby poradzić sobie z oczekiwanym wzrostem liczby pacjentów, u których w przyszłości istnieje duże prawdopodobieństwo złamania szyjki kości udowej.
• Naukowcy przewidują, że do 2030 r. na pokrycie wzrostu liczby pacjentów zabraknie ponad 25 milionów funtów rocznie.

Nowe badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Aberdeen przewidują roczny wzrost liczby pacjentów ze złamaniami biodra w ciągu następnej dekady NHS Na zaspokojenie tego zapotrzebowania brakuje ponad 25 milionów funtów.

Doktor Luke Farrow, pracownik naukowy ds. badań klinicznych na uniwersytecie i przewodniczący szkockiej podgrupy ds. badań i poprawy jakości w zakresie kontroli złamań biodra w Szkocji, kierował badaniem i stwierdził: „Obecnie potrzebny jest jasny i kompleksowy plan krajowy, aby zarządzać przyszłym obciążeniem związanym ze złamaniami biodra i stawów biodrowych. złamania biodra.” Inne złamania kruche.”

Pełny raport opublikowano w czasopiśmie Bone and Joint.

Zespół wykorzystał dane ze Scottish Hip Fractures Audit z lat 2017–2021 oraz techniki prognozowania statystycznego, aby przewidzieć roczną liczbę złamań biodra w latach 2022–2029. Analiza wykazała, że ​​w latach 2017–2021 roczna liczba złamań biodra wzrosła z 6675 do 7797 Oczekuje się, że do 2029 r. roczna liczba złamań biodra osiągnie 10 311, co stanowi 32-procentowy wzrost w porównaniu z 2021 r.

Oznaczałoby to wzrost ze średnio 21 złamań biodra dziennie w Szkocji do 28 dziennie.
Na podstawie tych prognoz całkowita długość pobytu w szpitalu po złamaniu biodra w Szkocji wzrosłaby ogółem o 60 699 dni w roku, co skutkowałoby dodatkowymi kosztami w wysokości co najmniej 25 milionów funtów rocznie.

Złamania kości udowej z powodu kruchości kości udowej charakteryzują się już jednym z najwyższych w kraju poziomów „obciążenia łóżek do intensywnej terapii”, przy czym niniejszy raport wskazuje, że w każdym szpitalu potrzebnych będzie około 5 łóżek do leczenia ostrych złamań biodra, aby obsłużyć tę zwiększoną aktywność.

READ  Badanie wykazało, że lit może zmniejszać ryzyko demencji

Dr Farrow wyjaśnia: „Nasze prognozy pokazują, że potrzebny jest jasny plan krajowy, aby zająć się przyszłym obciążeniem wszystkimi złamaniami związanymi z kruchością, który powinien obejmować znaczną koncentrację zdrowia publicznego na środkach zapobiegania złamaniom, takim jak ograniczenie upadków u osób starszych i osteoporozy, osłabienia kości, leczenie.

NHS Służba zdrowia, w tym zaspokajająca potrzeby pacjentów ze złamaniami biodra, już teraz znajduje się pod znaczną presją. Jeśli nie zostaną uwzględnione oczekiwane wzrosty przyszłej siły roboczej, pojemności teatrów i planowania łóżek, istnieje realne ryzyko, że usługi nie będą w stanie sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu, a w rezultacie jakość opieki otrzymywanej przez pacjentów może się pogorszyć. .

„Prawdopodobnie będzie to miało efekt domina w postaci zwiększenia śmiertelności pacjentów i zwiększenia presji na służby zdrowia zajmujące się powikłaniami związanymi z suboptymalnym leczeniem, których w przeciwnym razie można by uniknąć.

Dr Farrow dodaje: „Rosnące obciążenie opieki zdrowotnej i społecznej wynikające z szoku związanego z niestabilnością, spowodowanego starzeniem się społeczeństwa, jest jednym z głównych wyzwań stojących przed światem. NHS W ciągu najbliższych dziesięciu lat. Musimy działać pilnie, aby zapewnić wystarczające zasoby, aby odpowiednio zarządzać tym wzrostem, w przeciwnym razie opieka prawdopodobnie znacznie ucierpi.