Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niemcy tracą wiarę w ożywienie gospodarcze po uderzeniu inflacji

Niemcy tracą wiarę w ożywienie gospodarcze po uderzeniu inflacji

Dziękuję, że do mnie dołączyłeś. Volkswagen planuje zainwestować 5 miliardów dolarów w rywala Tesli, Riviana, w ramach umowy, która zapewni mu dostęp do technologii startupu.

Joint venture powstaje w obliczu niepewności na rynku pojazdów elektrycznych, który jest przedmiotem wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi, Unią Europejską i Chinami, a także słabym popytem konsumenckim.

5 rzeczy na dobry początek dnia

1) Globalny podatek majątkowy nałożony na superbogatych „przyniósłby do 250 miliardów dolarów rocznie”. | Francuski ekonomista ostrzega w raporcie G20, że najbogatsi ludzie świata nie płacą podatków efektywnie

2) Najbogatszy człowiek w Europie kupuje udziały właściciela Cartiera w obliczu spekulacji na temat przejęcia | Bernard Arnault wywołuje nowe pogłoski o ataku na rywala Richemonta po przejęciu osobistych udziałów

3) Wakacje rodzinne zagrożone z powodu opóźnień w dostawie części do silników Airbusa | Największy na świecie producent samolotów został zmuszony do zmniejszenia liczby swoich samolotów ze względu na „ciągłe problemy w łańcuchu dostaw”.

4) Aston Martin przedstawia nowy, limitowany supersamochód z ultrabogatymi silnikami benzynowymi | Brytyjska marka opiera się naciskom, aby porzucić silnik spalinowy, wprowadzając na rynek samochód benzynowy o wartości 2 milionów funtów

5) Jeremy Warner: Skromne oszczędności Wielkiej Brytanii są na celowniku Partii Pracy | Brytyjski wzrost gospodarczy ucierpi, jeśli po wyborach Starmer obierze za cel oszczędzających

Co się wydarzyło w nocy?

Giełdy azjatyckie zanotowały niestabilne obroty, gdy rynki przygotowywały się na kluczowy odczyt inflacji w USA pod koniec tygodnia.

Tymczasem jen pozostawał uśpiony na poziomie 160 jenów za dolara, ostrzegając inwestorów przed kolejną rundą interwencji władz japońskich.

Negatywnie na rynki wpływał także sceptycyzm urzędników Rezerwy Federalnej co do możliwości obniżenia stóp procentowych w najbliższym czasie.

Skok australijskiej inflacji cen konsumenckich do najwyższego od sześciu miesięcy poziomu w maju podniósł dolara australijskiego do najwyższego poziomu od dwóch tygodni.

READ  Jeden na pięć używanych samochodów w Wielkiej Brytanii kosztuje więcej niż nowe modele | Przemysł samochodowy

Najszerszy indeks akcji MSCI z regionu Azji i Pacyfiku poza Japonią miał trudności ze znalezieniem kierunku i osiągnął poziom 566,53, niedaleko najwyższego poziomu od dwóch lat wynoszącego 573,38 osiągniętego w zeszłym tygodniu.

Giełdy japońskie i tajwańskie, na czele z producentami chipów, rosły, podążając za wtorkowym wzrostem zaawansowanego technologicznie indeksu Nasdaq, przy czym akcje Nvidii wzrosły o ponad 6%, wychodząc z chaosu trwającego trzy sesje, który spowodował utratę wartości rynkowej spółki o około 430 miliardów dolarów.

Na Wall Street indeks Dow Jones Industrial Average obejmujący 30 największych amerykańskich spółek spadł o 0,8% do 39 112,16 pkt, indeks Standard & Poor’s 500 Index wzrósł o 0,4% do 5 469,30 pkt, a Nasdaq Composite Index wzrósł o 1,3% do 17 717,65 pkt.

Na rynku obligacji rentowności obligacji skarbowych utrzymują się na stosunkowo stabilnym poziomie. Rentowność referencyjnej 10-letniej amerykańskiej obligacji skarbowej pozostała na poziomie 4,23%, podobnie jak w poniedziałek.