Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niemcy przygotowują się do zakończenia ery Merkel przez nowy rząd

Niemcy przygotowują się do zakończenia ery Merkel przez nowy rząd

Bracia Issa, dwaj najbogatsi Brytyjczycy, ujawnili plany budowy największego cmentarza muzułmańskiego w Europie na ogromnej działce w północnej Anglii.

Ogrody Isa Memorial Gardens zostaną zbudowane na zachód od Blackburn – które ma dużą populację muzułmańską – i zajmą obszar równy około 40 boisk piłkarskich lub 82 akrów.

Działka pomieści 35 tys. cmentarzysk – o 25 tys. więcej niż londyński Peace Garden, który jest obecnie największym cmentarzem muzułmańskim w Europie. Będzie również oferować 663 miejsc parkingowych i „rozległą architekturę krajobrazu”.

Niedawno Zuber i Mohsen Issa pojawili się na pierwszych stronach gazet, kupując udziały w jednej z największych sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii, ASDA.

Isa Charitable Foundation, która zarządza planami cmentarza, powiedziała w oświadczeniu, że „potrzeba miejsc pochówku dla muzułmanów w północno-zachodniej Anglii stała się krytyczna, co pogorszył Covid-19.

„Propozycja jest przedmiotem ogólnego zainteresowania społeczności muzułmańskiej i ma strategiczne znaczenie dla Północnego Zachodu”.

Propozycja jest na etapie składania wniosków i jeśli się powiedzie, będzie służyć społecznościom muzułmańskim w regionie przez następne 50-100 lat, powiedziała fundacja, która została założona w 2016 roku jako fundacja charytatywna typu non-profit.

Obiecała, że ​​w przypadku zatwierdzenia planów i budowy cmentarza, dochód z usług będzie zwracany bezpośrednio na cmentarz w celu świadczenia usług pogrzebowych. Żaden administrator ani wolontariusz nie skorzysta z cmentarza.

Na początku tego roku Fundacja Isa zatwierdziła plan budowy „historycznego” meczetu w Blackburn o wartości 6,9 miliona dolarów.

READ  Matteo Salvini: „Nie chcę myśleć o zastąpieniu 10 milionów włoskich imigrantów 10 milionami” | Matteo Salvini