Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nie spodziewaj się wysokich wyników w europejskich ligach, mówi bardzo wydajny Pistol Team Manager

Ronak Pandit, indyjski menadżer w dyscyplinie broni krótkiej, pojedzie do Zagrzebia pod koniec tego miesiąca, aby obserwować trening regularnych strzelców pistoletowych na igrzyskach olimpijskich.

„Nie mogłem towarzyszyć drużynie narodowej, która wyjechała do Chorwacji w zeszłym tygodniu z powodu problemów rodzinnych, ale złożyłem wniosek o wizę i pojadę tak szybko, jak to możliwe” – powiedział Pandit IANS z Bombaju.

Indie mają pięć miejsc na sesje olimpijskie w imprezach pistoletowych i osiem w Wenecji. Dwóch skeeterów zdobyło również bilety do Japonii.

W skład zespołu strzelców pistoletowych wchodzą Abhishek Verma, Saurab Chaudhry, Manu Bhaker, Rahi Sarnobat i Yashaswini Singh.

Pandit, były międzynarodowy strzelec pistoletowy, powiedział, że potrzebuje opinii wszystkich pięciu strzelców na temat tego, co zrobili w ciągu ostatnich 45 dni po mundialu w marcu, ponieważ nie było tam obozu narodowego.

„Komentarze są ważne na przyszłość. Nie możemy zmienić sprzętu zaledwie dwa miesiące przed udziałem w igrzyskach olimpijskich. Nie będzie większych zmian w programie treningowym, ale co możemy zrobić, to usunąć drobne usterki, które nieumyślnie wkradają się podczas treningu”.

Obecnie trener pistoletów Vid Prakash jest z drużyną w Zagrzebiu, a zagraniczny ekspert Pavel Smirnov, który nie mógł towarzyszyć drużynie w Chorwacji w zeszłym tygodniu z powodu wydania wizy, ma dołączyć do zespołu w tym tygodniu.

Pandit powiedział, że reprezentacja narodowa weźmie udział w Mistrzostwach Europy w Strzelectwie, które od 21 maja w Osijeku rozpoczną się w kategorii Minimalny Wynik Kwalifikacyjny (MQS), więc nie ma presji na osiągnięcie optymalnego poziomu.

„Nastąpiła długa przerwa w treningach. Europejskie zawody będą meczem treningowym, ponieważ strzelec Rahi Sarnupat doszedł do siebie po Covid-19. Nie spodziewamy się osiągnięcia wysokich wyników w mistrzostwach Europy” – powiedział Pandit.

Po mistrzostwach Europy Indie będą przygotowywać się do mundialu, który rozpocznie się 21 czerwca w Zagrzebiu. Dodał: „To będzie kolejna dobra okazja do wyostrzenia umiejętności współzawodnictwa”.

READ  NZR już ocenia kandydatów na kolejnego głównego trenera AB

Przeczytaj wszystkie najnowsze wiadomości, najświeższe informacje i wiadomości dotyczące koronawirusa tutaj