Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nie ma ograniczeń – irlandzkie firmy budowlane realizują w Polsce ogromne projekty

Nie ma ograniczeń – irlandzkie firmy budowlane realizują w Polsce ogromne projekty

Było to doskonale widoczne podczas niedawnej dwudniowej misji handlowej do Polski, której przewodniczyła Dara Calleary, Sekretarz Stanu ds. Promocji Handlu, Regulacji Cyfrowych i Korporacyjnych.

W tym miesiącu Polska obchodzi 20. rocznicę członkostwa w UE i obecnie jest największym jednolitym rynkiem dla firm-klientów Enterprise Ireland w Europie Środkowo-Wschodniej.

Misja obejmowała dwa miasta, Wrocław i Warszawę, i skupiała się w szczególności na możliwościach dla irlandzkich firm budowlanych zajmujących się zaawansowanymi technologiami.

Dara Calleary, Minister Stanu ds. Promocji Handlu, przewodniczyła niedawno dwudniowej misji handlowej do Polski

Budownictwo i inżynieria zaawansowanych technologii zawsze były kluczowymi sektorami zainteresowania irlandzkich firm poszukujących możliwości w Polsce. Zainteresowanie branżą wzrosło w zeszłym roku, kiedy Intel ogłosił, że wybrał lokalizację niedaleko Wrocławia, w zachodniej Polsce, na utworzenie nowego zakładu montażu i testowania półprzewodników.

Oczekuje się, że firma zainwestuje w obiekt aż 4,6 miliarda dolarów (4,24 miliarda euro), co czyni go największą bezpośrednią inwestycją zagraniczną w historii w Polsce.

Ta planowana na dużą skalę inwestycja to tylko jeden z przykładów wielu możliwości, jakie rozwijają się obecnie w Polsce.

Podczas misji handlowej zorganizowanej przez Enterprise Ireland Minister Calleary wraz z 38 uczestniczącymi firmami wziął udział w licznych wydarzeniach networkingowych, spotkaniach i wizytach w obecnych tam irlandzkich firmach.

Misja obejmowała dwa miasta, Wrocław i Warszawę, i skupiała się w szczególności na możliwościach dla irlandzkich firm budowlanych zajmujących się zaawansowanymi technologiami. Powyżej, Warszawa, Polska. Zdjęcie: Getty

Należą do nich firma budowlana PM Group, która niedawno obchodziła 25-lecie swojej obecności w Polsce; specjaliści ds. etykietowania i materiałów, firma ID Technology, która powstała tam 10 lat temu; Wiodąca firma zajmująca się rozwiązaniami inżynieryjnymi Suretank; oraz Ventac, który zapewnia wysokiej jakości rozwiązania w zakresie akustyki i izolacji akustycznej w sektorach kontroli hałasu w pojazdach użytkowych i przemyśle. Minister Calleary złożył także wizytę lokalną we Wrocławiu, aby obejrzeć inteligentne meble miejskie firmy IPL z Louth.

READ  Gospodarka o obiegu zamkniętym dla Fintech Fairown rozszerza się na Polskę

Misja handlowa rozpoczęła się od wydarzenia networkingowego i dyskusji panelowej we Wrocławiu, gdzie prelegentami byli przedstawiciele Ryanair Labs, PM Group i RKD, kolejnej wiodącej irlandzkiej firmy budowlanej. Wspólnie z zastępcą prezydenta Wrocławia Jakubem Mazurem i szefową Agencji Rozwoju Lokalnego ARAW, Magdaleną Okoloską.

Wizyta pokazała także zdolność irlandzkich firm do przestrzegania rygorystycznych standardów globalnych klientów. Obejmuje to projektowanie i dostarczanie zaawansowanej infrastruktury w sektorach danych, farmaceutycznym i energetycznym, pionierskie innowacje cyfrowe oraz poprawę efektywności wykorzystania zasobów.

Wizyty obejmowały wizytę w firmie budowlanej PM Group, która niedawno obchodziła 25-lecie swojej obecności w Polsce

Minister Calleary spotkał się także z polskim wicepremierem i ministrem cyfryzacji Krzysztofem Gaukowskim.

W Polsce działa obecnie ponad 230 irlandzkich firm wspieranych przez Enterprise Ireland, a obroty eksportowe osiągną 390 mln euro w 2022 r. i będą rosnąć z roku na rok.

Podczas misji handlowej irlandzka firma Sonalake ogłosiła, że ​​otworzy nowe biuro w Poznaniu, gdzie zatrudnia już ponad 90 inżynierów oprogramowania. PPI, producent produktów klejących z Waterford, również się rozwija, pozyskując duże kontrakty z lokalnymi klientami.

Tonya Spolin Behrens jest dyrektorem Enterprise Ireland na Polskę i kraje bałtyckie