Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nebulosa zwycięża na festiwalu w Benidorm w Hiszpanii

Nebulosa zwycięża na festiwalu w Benidorm w Hiszpanii

Hiszpania podjęła decyzję o swoim przystąpieniu do 68. Konkursu Piosenki Eurowizji: Nebulosa pojedzie do Malmö z piosenką „Zorra”.

Nasza podróż na Costa Blanca dobiegła końca! Trzecia edycja Festiwal w Benidormie Zwycięzca poszedł w ślady Chanel i Blanca Paloma.

Nebulosa ze swoją piosenką będzie reprezentować Hiszpanię na Konkursie Piosenki Eurowizji w maju przyszłego roku Fałszywie.

Nebulosa – Fałszywie

Nebulosa to synthpopowy duet, w skład którego wchodzą Maria Bass (wokal, produkcja) i Mark D'Asusa (syntezator, produkcja). W muzyce duetu zawsze są dwa ważne elementy: dużo popu i dużo syntezatora. Tworzą muzykę opartą na dźwiękach i melodiach lat 80-tych. Poliederica de mi To tytuł pierwszego albumu, który duet wydał w 2021 roku, po przedpremierowych utworach takich jak połyskzostała wybrana najlepszą piosenką 2021 roku przez Indy Cool Jury. Zespół jest obecnie w trasie koncertowej, odwiedzając miejsca i festiwale w Madrycie, Barcelonie, Walencji, Maladze i Saragossie. Wygrali Chłopaki ze studia konkursu i zostali także nominowani do nagrody Wyskok oka Nagrody w kategorii Najlepsza Nowa Kolekcja.

Festiwal w Benidormie

Po dwóch nocach półfinałów w tygodniach poprzedzających, w sobotni wieczór Festiwal w Benidormie Do finału zgłosiło się 8 zgłoszeń, które walczyły o zaszczyt reprezentowania Hiszpanii w Malmö.

Wyniki zwycięzcy pochodziły z trzech źródeł: panelu ekspertów, panelu oceny demograficznej i głosowania publicznego. Jury składało się z 8 członków (4 z Hiszpanii i 4 z zagranicy), którzy zdobyli 50% punktów. Jury demo składa się z przekroju społeczeństwa hiszpańskiego i reprezentuje 25% głosów. Pozostałe 25% wyników to efekt hiszpańskiej publiczności oglądającej mecze w domu.

Naszymi gospodarzami tego wieczoru byli Anna Prada, Marc Caldero i jedna twarz, która była bardzo znana fanom Eurowizji, Ruth Lorenzo. 10 lat temu w Kopenhadze w 2014 r. Ruth zapewniła Hiszpanii miejsce w pierwszej dziesiątce konkursu dzięki porywającemu występowi Taniec w deszczu.

Festiwal w Benidormie 2024Zwycięzcy turnieju bez wątpienia będą mieli nadzieję, że po wylądowaniu w Malmö uda im się wzlecieć co najmniej tak wysoko jak Ruth.

READ  Rodzina królewska na żywo: Harry i Meghan „desperacyjnie” iskierka ogłasza powrót do Wielkiej Brytanii | Królewski | Aktualności

Hiszpania w Konkursie Piosenki Eurowizji

Hiszpania zadebiutowała na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1961 roku w Cannes i od tego czasu powraca na wszystkie konkursy; Stała się krajem z największą liczbą występów z rzędu od debiutu, nie pomijając żadnej edycji.

Hiszpania po raz pierwszy wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji w 1968 roku dzięki tej piosence nie nie nie I Macela. Wschodząca gwiazda Maciel rywalizowała w Royal Albert Hall, gdzie pokonała reprezentanta Wielkiej Brytanii Cliffa Richarda Gratulacje, Tylko z jednym punktem.

Hiszpania została pierwszym krajem, który dwukrotnie z rzędu zwyciężył w Konkursie Piosenki Eurowizji – w 1968 i 1969 r. W 1969 roku Hiszpania była gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji w stolicy kraju, Madrycie.

Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Malmö w Szwecji we wtorek 7 maja (pierwszy półfinał), czwartek 9 maja (drugi półfinał) i sobotę 11 maja (wielki finał) 2024 r.

Nie zapomnij pobrać naszego program (Do Departament Kontroli Wewnętrznej / Android), zarejestruj się na oficjalny Konkurs Piosenki Eurowizji wiadomościi subskrybuj Oficjalny podcast!