Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy odkryli, że 2,5 miliarda T-rex przeszło po Ziemi „to za dużo zębów” dinozaurów

Naukowcy odkryli, że 2,5 miliarda T-rex przeszło po Ziemi „to za dużo zębów” dinozaurów

Jeden tyrannosaurus rex wygląda wystarczająco przerażająco. Teraz wyobraź sobie ich 2,5 miliarda. Nowe badanie wykazało, że jest to liczba okrutnego króla dinozaurów, który mógł wędrować po Ziemi w ciągu dwóch milionów lat.

Według badań opublikowanych w czasopiśmie zespół z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, korzystając z obliczeń opartych na wielkości ciała, dojrzałości płciowej i zapotrzebowaniu na energię organizmów, odkrył, ile T-Rexów żyło w okresie 127 000 pokoleń. Nauka Czwartek. Jest to niepowtarzalna liczba, ale jest to tylko oszacowanie z marginesem błędu T rex.

Biorąc pod uwagę niepewność co do generacji, zasięgu i długości wędrowania stworzeń, zespół z Berkeley stwierdził, że całkowita populacja może wynosić nawet 140 milionów, czyli aż 42 miliardy, przy średniej wartości 2,4 miliarda.

„To dużo szczęk” – powiedział główny autor Charles Marshall, dyrektor Muzeum Paleontologii na Uniwersytecie Kalifornijskim. – To dużo zębów. To dużo pazurów.

Gatunek wędrował po Ameryce Północnej od około 1,2 miliona do 3,6 miliona lat temu, co oznacza, że ​​gęstość zaludnienia T-Rex była w danym momencie niewielka. Badanie wykazało, że w miejscu wielkości Waszyngtonu lub 3800 w Kalifornii będzie ich około dwóch.

„Być może, jak wielu ludzi, naprawdę zrobiłem podwójny krok, aby upewnić się, że moje oczy nie oszukały mnie, kiedy po raz pierwszy przeczytałem, że 2,5 miliarda T-Rexów kiedykolwiek żyło” – powiedziała Christy Carrie Rogers, paleontolog z Macalister College . , Co nie było częścią badania.

Szacunki te pomogą naukowcom określić tempo, w jakim zachowywane są skamieniałości T-rex, powiedział Marshall i potwierdziły, jakie szczęście świat ma w ogóle wiedzieć o tych skamielinach. Znaleziono około 100 skamieniałości T-Rex – 32 z nich zawiera wystarczająco dużo materiału, aby można je było rozpoznać jako dorosłe. Powiedział, że gdyby było 2,5 miliona T-rex zamiast 2,5 miliarda, moglibyśmy nigdy nie wiedzieć, że istnieją.

READ  Organizacje charytatywne twierdzą, że postępy w realizacji strategii NI dotyczącej raka są ograniczone

Zespół Marshalla obliczył populację, stosując ogólną regułę biologiczną, która mówi, że im większe zwierzę, tym mniejsza jest jego populacja. Następnie dodali oszacowanie, ile energii potrzebuje mięsożerny T-Rex, aby przeżyć – gdzieś pomiędzy smokiem z Komodo a lwem. Im wyższa wymagana energia, tym mniejsza gęstość zaludnienia. Wzięli również pod uwagę, że T-Rex osiągnął dojrzałość płciową między 14 a 17 rokiem i żył co najwyżej 28 lat.

James Farlow, profesor geologii na Uniwersytecie Purdue, powiedział, że nauka o największych drapieżnikach żyjących na Ziemi jest ważna, „ale prawda, jak ja to widzę, jest taka, że ​​tego rodzaju rzeczy są całkiem fajne”.