Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NASA opóźnia start SpaceX Crew-3 na Międzynarodową Stację Kosmiczną

SpaceX Crew Dragon Endeavour jest sfotografowany, gdy zbliża się do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 24 kwietnia 2021 r. Źródło: NASA

NASA I SpaceX Teraz wycelowany w środę o godzinie 1:10 EDT w środę, 3 listopada, w celu wystrzelenia agencji Crew 3 na Międzynarodową Stację Kosmiczną z powodu dużego systemu burzowego wijącego się przez dolinę Ohio i północno-wschodnich Stanów Zjednoczonych w ten weekend, wysyłając silne wiatry i fale do Atlantyku. Wzdłuż toru lotu Crew Dragona, aby spróbować wystartować 31 października.

Oczekuje się, że warunki pogodowe wzdłuż korytarza wznoszenia dla próby startu poprawią się 3 listopada, a prognoza 45. Eskadry Pogodowej przewiduje 80% szans na sprzyjające warunki pogodowe w miejscu startu.

Astronauci NASA SpaceX Crew-3

Astronauci NASA SpaceX Crew-3 biorą udział w próbie odliczania w Kennedy Space Center na Florydzie 28 października 2021 r., Aby przygotować się do nadchodzącego startu Crew 3. Astronauci na platformie startowej 39A, a za nimi są podczas treningu Falcon 9 i Crew Dragon. Źródło: SpaceX

Astronauci NASA Raja Chari, dowódca misji, pilot Tom Marshburn i Kayla Barron, specjalista ds. misji i astronauta ESA Matthias Maurer, również specjalista ds. misji, wystrzelą statek kosmiczny SpaceX Crew Dragon i rakietę Falcon 9 z Launch Complex 39A w Kennedy Center dla przestrzeń agencji na Florydzie.

Astronauci The Crew 3 mają podjąć długoterminową misję naukową na pokładzie orbitującego laboratorium i żyć i pracować jako część oczekiwanej siedmioosobowej załogi.

Wystrzelenie Crew 3 3 listopada przybędzie na stację kosmiczną później około godziny 23:00 w środę 3 listopada, na krótką dostawę z astronautami, którzy przylecieli na stację w ramach misji SpaceX Crew-2 agencji.

Rakieta Falcon 9 firmy SpaceX z załogą statku kosmicznego Dragon 3

Rakieta SpaceX Falcon 9 ze statkiem kosmicznym Crew Dragon firmy jest widoczna o zachodzie słońca na wyrzutni w Launch Complex 39A, podczas przygotowań do misji Crew-3, środa, 27 października 2021 r., w NASA Kennedy Space Center na Florydzie. Źródło: NASA/Joel Kosky

Załoga 2, astronauci NASA Shane Kimbrough i Megan MacArthur, JAXA (Japońska Agencja Badań Kosmicznych) Astronauci Akihiko Hoshied i astronauta ESA Thomas Bisquet planują obecnie powrót na początku listopada. Astronauci Crew 3 mają powrócić pod koniec kwietnia 2022 roku.

READ  Interfejs człowiek-maszyna, aby zatrzymać drganie mięśni

Astronauci NASA SpaceX Crew-3 pozostaną w kwaterach załogi w Kennedy do czasu ich startu. Spędzą czas z rodzinami, aw ciągu kilku najbliższych dni otrzymają odprawy techniczne i rytualne.

The Crew Dragon Endurance ma zacumować na stacji kosmicznej o godzinie 23:00 w środę, 3 listopada. Relacja z startu i dokowania będzie transmitowana na żywo w telewizji NASA. Aplikacja NASAAgencja Strona internetowa.

NASA SpaceX Crew-3 Astronauci

Astronauci NASA SpaceX Crew-3 biorą udział w próbie odliczania w Kennedy Space Center na Florydzie 28 października 2021 r., Aby przygotować się do nadchodzącego startu Crew 3. Od lewej: Matthias Maurer z ESA, astronauta NASA Tom Marshburn, Raja Chari, dowódca załogi 3 i Kayla Barron. Źródło: SpaceX

Lot Crew-3 zabierze astronautów NASA Raja Chari, dowódcę misji; Tom Marshburn, pilot; Kayla Barron, specjalistka ds. misji; Oprócz astronauty ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) Matthiasa Maurera, który będzie służył jako specjalista od misji, na stację kosmiczną w sześciomiesięcznej misji naukowej pozostanie na pokładzie do końca kwietnia 2022 roku.

Misja Crew-2 z astronautami NASA Shane Kimbrough i Megan McArthur oraz JAXA (Japan Aerospace Exploration Agency) Akihiko HoshideI Astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej, Thomas Pesquet, zamierza teraz odłączyć się od stacji kosmicznej przed niedzielą, 7 listopada, aby powrócić na Ziemię.

Relacja z misji NASA SpaceX Crew-3 jest następująca (cały czas na wschód):

Wtorek 2 listopada

  • 20:45 – Rozpoczyna się relacja z premiery NASA TV. NASA będzie prowadzić bieżące relacje, w tym uruchomienie, dokowanie, otwarcie włazu i przyjęcie powitalne.

Środa 3 listopada

  • 1:10 – rozpoczęcie
  • Relacja TV NASA jest kontynuowana z dokowaniem, dostępem i przyjęciem powitalnym. Zamiast konferencji prasowej po uruchomieniu, kierownictwo NASA przedstawi komentarze podczas transmisji.
  • 23:00 – dokowanie

Czwartek 4 listopada

  • 12:35 – Otwarcie włazu
  • 1:10 – Przyjęcie Powitalne