Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najstarsza na świecie butelka whisky sprzedaje się na aukcji anonimowemu licytantowi za 137 000 USD

Najstarsza na świecie butelka whisky sprzedana za 137 000 dolarów na aukcji 30 czerwca. Najwyższa cena za 250-letnią butelkę whisky to prawie ponad crore Rs. Butelka whisky sprzedana za sześciokrotność pierwotnej ceny.

Najstarsza na świecie butelka whisky była własnością bankiera J.P. Morgana około 1800 roku. Zgodnie z ręcznie nadrukowaną taśmą na butelce, „Bourbon został prawdopodobnie wyprodukowany przed 1865 i znajdował się w piwnicy lub pan John Pierpoint Morgan z posiadłości nabytej Po jego śmierci „Ponadto w notatce stwierdzono również, że w Gruzji po wojnie secesyjnej nie było „destylarni burbona”.

Eksperci datowali dwustuletnią butelkę alkoholu, zanim została wystawiona na aukcję. Według raportu 53% whisky Burbon zostało sfermentowanych w latach 1763-1893. Mówi się, że okres ten dotyczy wojny o niepodległość w latach 70. XIX wieku i buntu whisky w latach 90. XIX wieku, wyjaśniają eksperci. Jak donosi Daily Mail, nieotwarta butelka whisky wystarcza na około dekadę, co zwykle jest niezdatne do picia. Co więcej, ta stara butelka ma być jedną z trzech butelek ze skarbca JP Morgana.

Nawet przy niezliczonych niejasnościach co do tego, kiedy i gdzie faktycznie wyprodukowano butelkę whisky, licytacja rozpoczęła się od 20 000 USD na aukcjach Skinnera i wzrosła do oszałamiającej ceny 137 000 USD. Chociaż pojawiły się doniesienia, że ​​stara, droga butelka alkoholu została zakupiona przez The Morgan Library, Skinner Auctioneer stanowczo twierdził, że „nabywca pozostaje nieznany i żadne miejsce przeznaczenia butelki jest nieznane”, według Food and Wine.

Najstarsza butelka na wodę na świecie

W nieco podobnym incydencie z Morza Bałtyckiego odkryto najstarszą na świecie butelkę wody mineralnej. News18 donosi, że 12-calowa butelka pochodzi od niemieckiej luksusowej marki wody „Selters”, która nadal jest w sprzedaży. Butelka wody mineralnej została odkryta przez grupę polskich archeologów około 40 stóp pod powierzchnią wody w Zatoce Gdańskiej. Oczekuje się, że butelka z korkiem z 1800 roku będzie podobna do butelek piwa i wina z tamtych czasów. Archeolodzy poinformowali, że w miejscu odkrycia znajdowały się również porozrzucane fragmenty ceramiki i sztućców, co wskazuje na wrak statku.

READ  Chris Hemsworth i prywatny odrzutowiec są na pokładzie rodzinnego samolotu po zakończeniu kręcenia filmu Thor: Love and Thunder

(Wpis obrazu: Unsplash)

Dostać najnowszy Wiadomości o rozrywce Z Indii i całego świata. Teraz śledź swoje ulubione gwiazdy telewizyjne i aktualności telewizyjne. Świat Republiki jest Twoim jedynym celem podróży Bollywoodzkie wiadomości. Obserwuj nas już dziś, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i nagłówkami ze świata rozrywki.