Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Recenzja Imperium Aniołów IV

Empire of Angels IV to czwarta odsłona serii, która istnieje od wczesnych lat 90., a teraz debiutuje na konsolach. Nie grałem w żadnego z moich poprzedników, ale historia nie jest tak głęboka, jak klasyczne, proste gry RPG z przeszłości. W związku z tym nadążanie za światem gry nie stanowiło problemu.

Podstawa dobrej strategicznej gry RPG naprawdę istnieje.

Mechanicznie Empire of Angels IV przypomina nieco Fire Emblem, ale nie tak bardzo, jak wartość produkcyjna i głębia gry. Więc wszystko sprowadza się do bitew siatkowych, w których ty i twoje postacie musicie ustawić się najlepiej, jak potraficie, a następnie zaatakować wroga. System jest raczej nieelastyczny i jest sporo niespodzianek, chociaż twórcy próbowali zmienić koncepcję, dając ci szereg celów cząstkowych do osiągnięcia przed każdą bitwą, aby uzyskać najwyższą możliwą ocenę. Może to obejmować brak śmierci żadnej postaci, szybkie pokonanie wroga lub ucieczkę wszystkich przeciwników z bitwy.

Ponadto na torach często kryją się tajemnice, które warto sprawdzić. Niestety brakuje kilku istotnych funkcji, przez co planowanie ruchów w najlepszy możliwy sposób jest bałaganem. Istnieje wiele błędów próbnych i zacierania przycisków, a menu niestety też jest bałaganiarskie.

Imperium Aniołów IV
Kiedy każda inna postać wygląda tak, gry nie można traktować poważnie.

Grafika jest w większości kolorowa i urocza, a projekt jest dobry. Przypomina stare gry blokowe z pierwszej ery PlayStation, ale z wyższymi rozdzielczościami i nowoczesnymi efektami. Uwielbiam sposób, w jaki wygląda gra, a fakt, że światy gry nie są jednocześnie zbyt szczegółowe, sprawia, że ​​jest to całkowicie proste.

Ale z tym wszystkim, co zostało powiedziane, coś jest nie tak. Empire of Angels IV to gra całkowicie kobieca, która często skłania się w stronę tak zwanej strony Waifu i oczywiście, jak dobrze to działa w ogóle, jak również w głównych bitwach bliskości, jest dyskusyjne. Można mieć wiele opinii na ten temat, ale z mojej strony to niestety przesłania część tego, co jest naprawdę dobre w grze. Czuję się dziecinnie i często zbyt seksistowskie, żebym zaangażował się w tę historię. Weź jedną rzecz, jak wszystkie postacie tracą ubrania (z wyjątkiem bielizny), gdy zostaną pokonane. Śmiem twierdzić, że gra byłaby o wiele lepsza bez tego, coś, co sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo.

READ  Książę Filip zostanie pochowany w miejscu swojego ostatniego spoczynku po śmierci królowej
Imperium Aniołów IV
Niestety walki są często bardzo niezręczne.

Chiński deweloper Softstar Entertainment oferuje prostą chińską narrację bez lokalizacji poza napisami, które wydają się wątpliwe. Teraz, niezależnie od tego, zawsze bawię się oryginalnym językiem, ale kiedy tłumaczenie wydaje się niekompletne, to oczywiście staje się problemem. Ludzie również chodzą po okolicy, nazywając takie rzeczy jak Kefir i Jeans, które też nie robią zbyt wiele, by sobie pobłażać.

Najlepszą rzeczą w Empire of Angels IV jest system, w jaki możesz awansować swoje postacie. Odblokowanie wszystkiego zajmuje trochę czasu, ale gdy będziesz coraz silniejszy, możesz dać walczącym paniom różne sojusze. W ten sposób możesz dostosować swoją drużynę do preferowanego stylu gry. W przeciwieństwie do wielu podobnych gier, wrogowie często stoją z tyłu, zanim się zbliżysz, więc starałem się nadać priorytet nawigacji, aby rozpocząć bitwy na własnych warunkach.

Imperium Aniołów IV
Świat gry skrywa kilka tajemnic dla tych, którzy chcą zainwestować czas. Ale w rzeczywistości są lepsze opcje.

W końcu jest tu solidna podstawa do dobrego dopasowania. Myślę, że Softstar Entertainment wpadło w kłopoty ze wszystkimi głupimi wpisami waifu, ponieważ wiele osób zdecydowałoby się nie brać udziału od razu. Większy nacisk na narrację i bardziej dopracowanie systemu gry byłby to tytuł, który Mogę od razu polecić Dla tych, którzy pragną strategicznej gry RPG.