Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy Discovery Inc.? Czy to zakup poniżej 30 USD?

Dzięki portfolio sieci, które obejmują Discovery Channel, Animal Planet i Oprah Winfrey Network oraz treściom obejmującym kilka gatunków, w tym historię naturalną, sport, jedzenie i podróże, Discovery, Inc. (DISCA) to jedna z najbardziej znanych firm medialnych. Nawiązała wiele strategicznych sojuszy i spotkała się z dużym zainteresowaniem ogłoszeniem połączenia z AT&T Inc. (T) WarnerMedia w maju 2021 r.

Jednak akcje straciły 62,9%, odkąd 19 marca 2021 r. osiągnęły najwyższy w historii poziom 78,14 USD. W ciągu ostatniego miesiąca spadły o 7,5%, zamykając piątkową sesję na poziomie 28,18 USD.

Zapas jest częściowo w dół z powodu Przymusowa likwidacja stanowisk Archegos Capital. DISCA zmaga się również z silną konkurencją ze strony innych graczy na rosnącym globalnym rynku transmisji strumieniowych, takich jak Netflix, Inc. (NFLX), Disney+ firmy Walt Disney Company (DIS) i DISH Network Corporation (DISH). Ponadto z Amazon.com, Inc. (AMZN) w maju 2021 r. w sprawie przejęcia spółki filmowo-telewizyjnej MGM, oczekuje się, że przestrzeń nadawcza stanie się bardziej konkurencyjna. Tak więc krótkoterminowe perspektywy dla DISCA wydają się niepewne.

Oto, co naszym zdaniem może wpłynąć na krótkoterminowe wyniki DISCA:

pozytywne zmiany

T i DISCA uzgodniły 17 maja, że ​​połączą najwyższej jakości zasoby rozrywkowe, sportowe i informacyjne WarnerMedia z wiodącą międzynarodową firmą zajmującą się literaturą faktu, rozrywką i sportem DISCA, aby stworzyć wiodącą, niezależną globalną firmę rozrywkową na całym świecie. Przeciwieństwo pewności siebie Morrisa ثقة Transakcja. Połączona spółka jest Zostanie zmieniona nazwa Warner Bros. Odkrycie, jak ogłoszono w zeszłym miesiącu.

DISCA i Altice USA, Inc. zgodziły się. (ATUS) zgodzi się na obopólnie korzystną umowę dystrybucyjną w lutym 2021 r., na mocy której abonenci ATUS Optimum i Suddenlink będą mogli nadal uzyskiwać dostęp do rodziny sieci DISCA.

finanse mieszane

Całkowity przychód DISCA w wysokości 2,79 miliarda USD za pierwszy kwartał zakończony 31 marca 2021 r. oznacza wzrost o 4,1% rok do roku. Firma zakończyła kwartał 13 milionami globalnych abonentów nowej generacji płacących bezpośrednio konsumentom dzięki programowi Discovery+, który uruchomiono w styczniu 2021 roku. Jednak jej dochód operacyjny spadł o 49,2% rok do roku do 396 milionów dolarów w pierwszym kwartale. Dochód netto Disca wyniósł 191 mln USD, co oznacza spadek o 53,1% rok do roku. Zysk na akcję spadł o 61,8% rok do roku do 0,21 USD.

READ  Mumia Brendana Frasera jest nie do poznania, gdy przekształca się w rolę o wadze 600 funtów

Dochodzenia w toku

Działa wiele kancelarii prawnych Dochodzenie przeciwko DISCA za potencjalne naruszenia obowiązku powierniczego i inne domniemane naruszenia prawa przez Radę Dyrektorów Spółki w związku z jej fuzją z WarnerMedia. Oczekuje się, że akcjonariusze T będą właścicielami 71% nowej spółki, podczas gdy akcjonariusze DISCA mają posiadać 29%.

Również na początku tego miesiąca rządząca w Polsce partia Prawo i Sprawiedliwość zaproponowała zakazanie firmom spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego przejmowania kontroli nad polskimi stacjami radiowymi i telewizyjnymi, co może mieć wpływ na TVN DISCA.

Oceny POWR nie wskazują na wystarczający wzrost

DISCA ma ogólną ocenę C, która w systemie ocen POWR jest równoznaczna z oceną neutralną. Oceny POWR są obliczane z uwzględnieniem 118 różnych czynników, przy czym każdy czynnik jest ważony w celu uzyskania optymalnego wyniku.

Nasz system oceniania również ocenia każdą akcję na podstawie ośmiu różnych kategorii. Wśród tych kategorii DISCA ma stabilny wynik C, odpowiadający beta 1,37.

Disca ma również ocenę C dla wzrostu. Jest to uzasadnione, biorąc pod uwagę, że analitycy spodziewają się, że jego przychody wzrosną o 13,3% rok do roku do 12,09 mld USD w roku podatkowym 2021, ale zysk na akcję spadnie o 34,6% rok do roku do 0,53 USD w kwartale kończącym się 30 września 2021 r.

Ponadto akcje mają ocenę F dla emocji, co zbiega się z nieprzychylnym sentymentem analityka.

Spośród 17 akcji branży rozrywkowej – producentów mediów, DISCA ma ocenę 8. Kliknij tutaj, aby zobaczyć dodatkowe oceny POWR dla DISCA (wartość, jakość, rozmach).

LEPSZE NIŻ DISCA: Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do sześciu wysoko ocenianych akcji z tej samej branży.

minimum

Dostępna w ponad 220 krajach, DISCA jest znaczącym graczem w globalnej przestrzeni nadawczej. Jednak firma jest badana w sprawie jej fuzji z WarnerMedia. Ponadto jego zysk netto spadł w pierwszym kwartale, a analitycy spodziewają się spadku zysku na akcję w bieżącym kwartale (do 30 września 2021 r.). Dlatego uważamy, że rozsądnie jest poczekać na lepszy punkt wejścia na giełdę.

READ  5 gier może mieć zaskakujący debiut na targach E3 2021

Akcje DISCA spadły o 0,26 USD (-0,92%) w poniedziałkowym obrocie przedrynkowym. Od początku roku DISCA spadł o -6,35% w porównaniu do 16,13% wzrostu benchmarku S&P 500 w tym samym okresie.

O autorze: Manisha Chatterjee

Od młodości Manisha interesowała się giełdą. Ukończyłam ekonomię na studiach Ma pasję do pisania, co doprowadziło do jej kariery jako analityka badawczego. Jeszcze…

Więcej zasobów do magazynowania w tym artykule