Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najpotężniejsza turbina pływowa na świecie jest prawie gotowa do pracy

Najpotężniejsza turbina pływowa na świecie jest prawie gotowa do pracy

Na początku tego tygodnia firma Orbital Marine Power odniosła sukces Uruchomiono najnowsze turbiny pływowe. Po podłączeniu do Europejskiego Centrum Energii Morskiej na Orkadach, 2 megawaty O2 będą miały zdolność generowania energii wystarczającej do zasilania 2000 domów w Wielkiej Brytanii rocznie, co czyni ją jedną z najpotężniejszych obecnie używanych turbin pływowych na świecie.

Budowa rozpoczęła się w 2019 roku. O2 bazuje na turbinie pływowej SR2000 SR poprzedniej generacji. Plik Powstaje nowy paradygmat Z 239-metrowej nadbudówki połączonej z dwiema turbinami z 32-stopowymi wirnikami. Ostrza na nich mogą obracać się o pełne 360 ​​stopni. Jest to funkcja, która umożliwia O2 generowanie energii z prądów bez konieczności całkowitego poruszania się podczas zmiany kierunku. Orbital twierdzi, że w przyszłości będzie miał również możliwość zainstalowania większych łopatek na O2.

Wielka Brytania już od jakiegoś czasu myśli o wykorzystaniu potęgi oceanu. W 2015 roku jedna firma chciała zbudować pierwszą firmę na świecie U wybrzeży kraju. Chociaż projekt został ostatecznie odrzucony przez rząd, inni poszli naprzód. Zaledwie dzień przed ogłoszeniem Orbital ujawniła kolejna szkocka firma Mocean Energy , 65-stopowa prototypowa maszyna do wytwarzania energii pływowej.

Wszystkie produkty rekomendowane przez Engadget są starannie dobierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Oprocentowanie kredytów hipotecznych: średnia pięcioletnia poprawka wzrasta powyżej 6%