Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najnowsze informacje na temat stosowania dawek przypominających COVID-19, szczepionek COVID-19 oraz ryzyka rozwoju zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia

Ottawa, ONI 3 grudnia 2021 /CNW/ – Postęp trwa dalej Kanada We wszystkich jurysdykcjach trwają kampanie szczepień przeciwko COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat. Wiemy, że szczepienia, wraz z innymi środkami ochrony zdrowia publicznego i indywidualnego, służą ograniczeniu rozprzestrzeniania się COVID-19 i jego wariantów. Jednak niedawne pojawienie się wariantu Omicron przypomina, że ​​pandemia COVID-19 jeszcze się nie skończyła i żyjemy w społeczeństwie globalnym. Jako naczelni lekarze ds. zdrowia dostrzegamy wagę globalnej równości w dystrybucji szczepionek oraz rolę, jaką nierówność odgrywa w pojawianiu się nowych zmiennych. Gdy dowiadujemy się więcej o tej alternatywie, możemy pomóc w utrzymaniu naszego wspólnego postępu, kontynuując programy szczepień przeciwko COVID-19 i przestrzegając kluczowych strategii zdrowia publicznego, które skutecznie pomagały w radzeniu sobie z tą pandemią.

Dowody naukowe, najnowsze dane i porady ekspertów nadal informują nas o najskuteczniejszym stosowaniu zatwierdzonych szczepionek COVID-19 w Kanada. NACI niedawno wydała zaktualizowane zalecenia dotyczące dawek przypominających szczepionki COVID-19 w oparciu o ewoluującą epidemiologię i dowody na zmniejszoną ochronę w czasie. Pełna wstępna seria ze szczepionką COVID-19 mRNA pozostaje zaleceniem numer jeden i powinna być oferowana wszystkim w autoryzowanej grupie wiekowej bez przeciwwskazań do szczepionki. NACI wydaje teraz również zalecenia dotyczące dawek stymulujących dla osób w wieku 18 lat i starszych Jeśli minęło co najmniej 6 miesięcy ich głównych serii.

W szczególności NACI polecić Dawki przypominające szczepionki COVID-19 mRNA powinny być oferowane następującym grupom populacji: dorośli w wieku 50 lat lub starsi; osoby dorosłe mieszkające w domach opieki długoterminowej dla osób starszych lub w innych przestrzeniach grupowych zapewniających opiekę osobom starszym; dorośli ze społeczności Rdzennych Narodów, Eskimosów lub Malajów; Odbiorcy serii szczepionek zawierających wektory wirusowe zawierające wyłącznie szczepionki zawierające wektory wirusowe; oraz pracownicy pierwszej linii opieki zdrowotnej dla dorosłych (którzy mają bliski bezpośredni kontakt fizyczny z pacjentami) i mogą być oferowane dorosłym w wieku od 18 do 49 lat.

READ  Zaćmienie Słońca widoczne w całej Europie z najlepszymi widokami na Syberię

Niezbędne pozostaje dokończenie dwudawkowego schematu szczepień dla wszystkich kwalifikujących się osób. Pierwsza seria zapewnia bardzo dobrą ochronę przed długotrwałą hospitalizacją i zgonem, zwłaszcza gdy druga dawka podana jest co najmniej 8 tygodni po pierwszej dawce. Wzmacniacz przywraca ochronę, która z czasem mogła ulec zmniejszeniu, co pozwala na trwalszą ochronę, aby pomóc w ograniczeniu infekcji, przenoszenia i, w niektórych populacjach, ciężkiej choroby. NACI przeanalizowała również dane dotyczące osób, które były wcześniej zarażone i nadal zaleca, aby otrzymały podobny harmonogram dla osób, które wcześniej nie były zarażone. Szczepienie nawet po infekcji zapewnia najbardziej niezawodną i długotrwałą ochronę przed SARS-CoV 2.

Jak zauważono w naszym poprzednim oświadczeniu dotyczącym Wzmacniacze COVID-19A hrabstwa i terytoria będą nadal opierać się na radach NACI, aby strategicznie wdrażać skuteczne kampanie szczepień w swoich jurysdykcjach. Jesteśmy zdeterminowani, aby jak najlepiej wykorzystać szczepionki COVID-19 w oparciu o najnowsze dowody i porady ekspertów, aby osiągnąć nasze wspólne cele, jakimi są zmniejszenie krytycznych chorób i ogólnej śmiertelności, przy jednoczesnym utrzymaniu zdolności systemu opieki zdrowotnej i ograniczeniu przenoszenia w celu ochrony populacji wysokiego ryzyka. Porada, aby zapewnić wsparcie osobom dorosłym mieszkającym w KanadaStosujemy ostrożne podejście i zapewniamy, że chronimy wrażliwe populacje, a także nasz system opieki zdrowotnej.

Wydano również NACI Zaktualizowany routing w sprawie stosowania szczepionki mRNA w oparciu o najnowsze dane z nadzoru z Kanadai Stany Zjednoczone i Europa, dotyczących rzadkich przypadków zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia po szczepieniu. Aby zmniejszyć ryzyko rozwoju zapalenia mięśnia sercowego lub osierdzia, które, jak stwierdzono, w przypadku Modeny jest nieco wyższe niż w przypadku produktu Pfizer u nastolatków i młodych dorosłych, NACI zaleca, aby w pierwszej serii w wieku od 12 do 29 lat preferować Pfizer-BioNTech 30 mcg. stary. wiek. Zalecana jest 8-tygodniowa przerwa między pierwszą a drugą dawką, ponieważ dłuższe okresy, takie jak ten, są prawdopodobnie mniej ryzykowne dla zapalenia mięśnia sercowego niż krótsze i prawdopodobnie poprawią ochronę. NACI wskazała również, że Pfizer-BioNTech 30 mcg może być preferowany jako dawka przypominająca u osób w wieku od 18 do 29 lat. Młodzież i młodzi dorośli w wieku 12-29 lat, którzy otrzymali już jedną lub dwie dawki szczepionki Moderna ponad kilka tygodni temu, nie muszą się martwić, ponieważ ryzyko rozwoju zapalenia mięśnia sercowego/osierdzia po tej szczepionce jest rzadkie i szkodliwe. występuje w ciągu tygodnia po szczepieniu. Szczepienia nie należy odraczać, jeśli preferowany produkt nie jest dostępny w momencie szczepienia.

READ  Covid-19: Pozytywne testy przypadku w szpitalu Middlemore w Auckland, trzech pacjentów miało bliski kontakt

Przypadki zapalenia mięśnia sercowego i (lub) osierdzia po szczepieniu mRNA COVID-19 zgłaszano w około 1 na 50 000 lub 0,002% podanych dawek. ujawnianie się rzadkie zdarzenia Jakby to był dowód na to, że nasze systemy monitoringu są w Kanada Jest skuteczny na całym świecie. Zdarzenia niepożądane (skutki uboczne) występują po szczepieniu przeciwko COVID-19, z których zdecydowana większość ma łagodny przebieg i obejmuje ból w miejscu wstrzyknięcia lub niewielką gorączkę. Do tej pory podano ponad 60 milionów dawek szczepionki COVID-19 KanadaPoważne działania pozostają bardzo rzadkie (0,011% wszystkich podanych dawek). Badania obserwacyjne, w tym te z Kanada, nadal wykazywały, że obie zatwierdzone szczepionki mRNA prowadzą do wysokiej skuteczności szczepionki, zwłaszcza przeciwko ciężkim chorobom. Niektóre badania, w tym te w Kanada, sugeruje, że szczepionka Moderny wywołała nieco silniejszą odpowiedź immunologiczną, co skutkuje wyższą skutecznością, która może trwać dłużej w porównaniu ze szczepionką Pfizer-BioNTech COVID-19.

Kanada Naczelni Lekarze Opieki Zdrowotnej z zadowoleniem przyjmują analizę NACI i dziękują im za przedstawienie zaktualizowanych zaleceń. w naszej okolicy poprzednie oświadczenie Jeśli chodzi o ryzyko rozwoju zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia po szczepieniu COVID-19, wyżsi urzędnicy medyczni uznali, że bezpieczeństwo jest priorytetem w starannym opracowywaniu naszych porad i programów szczepień i będziemy nadal to robić i informować wyniki dla kanadyjskiej opinii publicznej. Będziemy nadal wykorzystywać dowody, aby pomóc w opracowywaniu strategii, które z czasem mogą jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko.

Zdajemy sobie sprawę, że jednostki w Kanada Możesz mieć pytania dotyczące zaktualizowanych zaleceń dotyczących stosowania dawek przypominających COVID-19 i szczepionek mRNA, w zależności od Twojej grupy wiekowej, stanu szczepień i wyjątkowych okoliczności. Osoby powinny nadal rozważać wyraźne korzyści wszystkich szczepionek zatwierdzonych do stosowania w: Kanada w zapobieganiu ciężkim chorobom, hospitalizacji i śmierci z powodu COVID-19. Osoby, które mają pytania o to, które szczepionki są dla nich najlepsze, powinny zasięgnąć informacji u swojego lekarza lub lokalnych władz ds. zdrowia publicznego.

READ  Badanie wykazało, że zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi unoszącymi się w powietrzu „rośnie na całym świecie”

Korzyści ze szczepionek zatwierdzonych w Kanada Nadal przewyższaj ryzyko. Zakażenie wirusem wywołującym COVID-19 wiąże się z różnymi powikłaniami, które mogą prowadzić do hospitalizacji i/lub śmierci. Zapalenie mięśnia sercowego jest znanym powikłaniem zakażenia COVID-19, o znacznie wyższym ryzyku po zakażeniu w porównaniu ze szczepionką. Szczepienia pomagają zapobiegać wszystkim tym powikłaniom, a także inne środki ochrony zdrowia publicznego, takie jak noszenie masek, unikanie zatłoczonych miejsc, zwiększanie wentylacji i oddalenie, mogą pomóc nam cieszyć się rzeczami, które najbardziej kochamy. Kanada Wyżsi urzędnicy medyczni w służbie zdrowia nadal zachęcają wszystkie osoby do zaszczepienia się, aby chronić siebie i osoby wokół nich.

W skład Rady Naczelnych Lekarzy Lekarzy Zdrowia wchodzą Naczelni Lekarze Lekarze z każdej jurysdykcji wojewódzkiej i terytorialnej, Kanada Dyrektor ds. Zdrowia Publicznego, Główny Doradca Medyczny Health Canada, Chief Medical Officer for Indigenous Services Canada, Chief Medical Officer z First Nations Health oraz członkowie z urzędu z innych departamentów rządu federalnego.

ŹRÓDŁO Zdrowie Kanada