Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Belgia stosuje kwarantannę dla przypadków ospy małp – Politico

Belgia stała się pierwszym krajem, który wprowadził obowiązkową 21-dniową kwarantannę dla pacjentów z małpią ospą po zgłoszonych czterech przypadkach choroby w zeszłym tygodniu.

Według informacji, belgijskie władze ds. zdrowia podjęły decyzję w piątek Belgijskie media. Kontakty z wirusem ospy małp nie są wymagane do samoizolacji, ale należy zachować czujność, zwłaszcza jeśli miały kontakt z osobami zagrożonymi.

Ospa małp to choroba należąca do tej samej rodziny co ospa prawdziwa. Objawy obejmują charakterystyczną wysypkę, gorączkę, bolesność mięśni i ból głowy. Ospa małp jest mniej śmiertelna niż ospa prawdziwa, zarażająca Śmiertelność jest mniejsza niż 4 procentEksperci są jednak zaniepokojeni niezwykłym rozprzestrzenianiem się choroby poza Afrykę, gdzie zwykle się rozprzestrzenia.

Według belgijskiego dziennika Belgijski Instytut Medycyny Tropikalnej stwierdził, że ryzyko wybuchu epidemii w kraju jest niskie bransoletka.

W sobotę mikrobiolog Emmanuel Andre, który kieruje krajowym laboratorium referencyjnym COVID-19 w Belgii, powiedział: Tweetuj, że czwarty przypadek małpiej ospy Zostało to potwierdzone w kraju.

„Ten pacjent jest leczony w Walonii i jest powiązany z wydarzeniem w Antwerpii, podczas którego zarażono dwie inne osoby” – napisał, odnosząc się do festiwalu, który odbył się w nadmorskim mieście w maju.

W sobotę Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że ​​istnieją 92 potwierdzone przypadki w 12 różnych krajach, a 28 podejrzanych przypadków jest przedmiotem dochodzenia. Przypadki małpiej ospy potwierdzono w Wielkiej Brytanii, Portugalii, Szwecji, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Belgii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.

W Wielkiej Brytanii główny doradca medyczny brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia, Susan Hopkins, powiedziała w niedzielę BBC, że „codziennie znajduje więcej przypadków” małpiej ospy. Minister edukacji Nadim Zahawi powiedział, że rząd traktuje sprawę „bardzo poważnie”.

READ  Corona Virus Covid 19: Obawy przed szczepem Delta „bardziej zaraźliwym niż zwykłe przeziębienie”