Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według monitorowania sytuacji Szwajcaria wykryła pierwszy przypadek małpiej ospy w kantonie Berno

Szwajcarskie Ministerstwo Zdrowia zgłosiło swój pierwszy przypadek małpiej ospy w sobotę, 21 maja. Federalny Urząd Zdrowia Publicznego w Szwajcarii ogłosił za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze, że pierwszy przypadek małpiej ospy został odkryty w kantonie Berno. Szwajcarski Federalny Urząd Zdrowia Publicznego poinformował na swojej stronie internetowej, że ściśle monitoruje sytuację z Europejskim Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób oraz Światową Organizacją Zdrowia.

Federalny Urząd Zdrowia Publicznego w Szwajcarii napisał na Twitterze: „Obecnie w Europie i Ameryce Północnej występuje wyższy wskaźnik zakażeń ortopoksami. Pierwszy przypadek został również potwierdzony w Szwajcarii (kanton Berno)”. Kanton Berno opublikował na swojej stronie internetowej oświadczenie potwierdzające pierwszy przypadek małpiej ospy. Zgodnie z oświadczeniem pierwszy przypadek małpiej ospy został zgłoszony do Departamentu Usług Medycznych Kantonu Departamentu Zdrowia, Społeczeństwa i Integracji w kantonie Berno oraz Federalnego Urzędu Zdrowia Publicznego (BAG) 20 maja. W kantonie Berno zarazili się wirusem za granicą. Zarażona osoba przebywa w izolacji w domu i jest leczona w warunkach ambulatoryjnych. A kanton Berno powiedział w oświadczeniu, że ludzie, z którymi mieli kontakt, zostali poinformowani poprzez śledzenie kontaktów. Szwajcarski Federalny Urząd Zdrowia Publicznego opublikował stronę informacyjną na temat objawów, leczenia i zapobiegania ospie małpiej.

Więcej o ospie małp

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) małpia ospa jest chorobą zwierząt wywoływaną przez wirus małpiej ospy. Według Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) gorączka, ból głowy, bóle mięśni, ból pleców, obrzęk węzłów chłonnych, dreszcze i zmęczenie należą do początkowych objawów małpiej ospy. Po gorączce może pojawić się wysypka, która zwykle zaczyna się na twarzy i rozprzestrzenia na inne części ciała. Wysypka rozwija się przez kilka etapów, zanim opadnie. Wcześniej, 21 maja, Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że ​​w 12 krajach wykryto 92 potwierdzone przypadki małpiej ospy. Dodała: „Światowa Organizacja Zdrowia została poinformowana o 28 przypadkach podejrzenia ospy małpiej, a śledztwo jest kontynuowane”. Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła w oświadczeniu, że prawdopodobnie więcej przypadków zostanie zgłoszonych w miarę rozszerzania się nadzoru.

READ  NASA Curiosity Rover pokazuje nam pochmurne i kolorowe dni na Marsie

Zdjęcie: AP