Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na boisku: Co politycy osiągnęli teraz, że mogą podróżować

Na boisku: Co politycy osiągnęli teraz, że mogą podróżować

Polityka

Premier Jacinda Ardern wraz z pracownikami Center for Pacific Crops and Trees (CePaCT) w Suva. Zdjęcie/Michael Nelson

Teraz, kiedy politycy od dawna mogą wyjechać z kraju, aby rozwijać stosunki dyplomatyczne, co oni robią?

To temat tego tygodnia podcastu New Zealand Herald na płytce. Starszy reporter polityczny Thomas Coughlan Rozmawiał ze swoim byłym szefem, redaktorem działu spraw krajowych, Samem Sachdewą, o lotach, jakie odbyli nasi posłowie.

Premier Jacinda Ardern odbyła ostatnio podróże do Singapuru, Japonii, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Fidżi i dwukrotnie do Australii. Międzynarodowa konfiguracja samolotów nadal ma swoje problemy, jak wiele galerii prasowych Covid-19 rejestruje podczas relacji Forum Wysp Pacyfiku.

Rząd Chin pozostaje wyzwaniem dla wielu krajów zachodnich, ponieważ Ardern nie w pełni zareagowała na stanowisko swojego rządu, jeśli Chiny pójdą na wojnę z Chinami.

Coghlan skomentował, że konflikt zainicjowany przez Chiny może różnić się od wojny Rosji z Ukrainą.

„Chiny są wyraźnie bogatsze i lepiej wyposażone niż Rosja, ale Tajwan jest również znacznie bogatszy i lepiej wyposażony niż Ukraina. To zdumiewające, jak wiele części społeczności międzynarodowej może zmobilizować za Ukrainą i zasobami Ukrainy”.

„Przypuszczam, że dużą różnicą jest centralne miejsce Rosji w światowym systemie handlowym w porównaniu z Chinami”.

Związek między Australią a wieloma krajami świata istnieje Renegocjowany przez ich nowy rząd.
Jednym ze sposobów podkreślenia było uznanie przez Australię zmian klimatycznych podczas udziału w Forum Wysp PacyfikuW przeciwieństwie do poprzedniej administracji Scotta Morrisona. Ardern został nawet zapytany, czy Australia mogłaby wydać więcej niż Nowa Zelandia na politykę dotyczącą zmian klimatycznych. Premier odpowiedział, że taka konkurencja może być tylko pozytywna.

Na temat delegacji australijskiej Sachdewa powiedział: „Dużo mówiono o odświeżającej zmianie podejścia Australii, która mówi wiele o poprzednim rządzie io tym, co wniósł do stołu negocjacyjnego”.

READ  Covid 19 Australia: Trudne granice, aby przetrwać, ponieważ Australia stara się je zlikwidować

„Ludzie uwielbiają cieszyć się popem Scotta. Czy mi go żal? Nie. Pościelił sobie łóżko w zakresie polityki klimatycznej”

• Na kafelkach dostępnych w serce radioA Podcast AppleA spotify Lub gdziekolwiek otrzymasz swoje podcasty.

• Więcej podcastów New Zealand Herald można znaleźć na stronie nzherald.co.nz/podcasts lub na serce radio.