Monster zdobywa zaskakującą niespodziankę, wygrywając z drużyną RPA

Antoine Frisch rozładowuje ładunek podczas oszałamiającego zwycięstwa Monstera 28-14 nad RPA A w Cork.

@MUNSTERRUGBY/Twitter

Monster przywiózł kolejną niespodziankę wszechczasów, wygrywając w czwartek w Cork A RPA w Cork (piątek czasu nowozelandzkiego).

Hrabstwo irlandzkie jest znane Pokonano All Blacks Tour 12-0 19 października 1978 r. Wynik odbił się echem w całym świecie rugby.

Dorównał rocznikowi dnia z tym historycznym wyczynem, pokonując południowoafrykański zespół z drugiej serii 28-14 na Páirc Uí Chaoimh przed rekordową liczbą 41 400 osób.

The Springboks są obecnie w trakcie swojej europejskiej trasy – Przegrywając mecz otwarcia 19-16 z Irlandią numer jeden W ostatni weekend w Dublinie – a ich zespół w środku tygodnia starał się znaleźć formę przed sobotnim (niedzielnym) testem przeciwko Francji w Paryżu.

Jednak podopieczni Jacka Nenbera opuszczą Szmaragdową Wyspę z podkulonymi ogonami po zawstydzającej porażce z walczącą o mistrzostwo drużyną w United Rugby Championship z zaledwie dwoma zwycięstwami w siedmiu meczach.

Sky Sports

Irlandia potwierdziła swoje kwalifikacje w najlepszej drużynie na świecie, pokonując Springboks w Dublinie.

Monster rozpoczął swoje marzenie, gdy Shane Daly wszedł w róg zaledwie trzy minuty później, Mike Haley dodał dodatki z zewnątrz.

Jednak ich przewaga była krótkotrwała, ponieważ obrońca Ailleli Fassi wykorzystał długie podanie Johana Gossena, aby 10 minut później wejść do pierwszej próby gości.

Monster nadal dominował w grze przed wrzaskliwym tłumem i zasłużenie odzyskał prowadzenie po upływie pół godziny, kiedy irlandzki skrzydłowy Simon Zeppo skoczył po długim podaniu Healy’ego i znalazł go w przestrzeni.

To była przewaga, której nie chcieli iść na kompromis, ponieważ gospodarze pobiegli w dwóch kolejnych próbach w drugiej połowie i uniknęli występków Liama ​​O’Connora, trzymając się słynnego zwycięstwa.

Republika Południowej Afryki zwiększyła presję na późniejszych etapach, ale poradziła sobie tylko z solowym atakiem Sikhomozu Notcha z drugiego tylnego rzędu.

READ  Zapaśnicy Ravi, przygotowania do igrzysk olimpijskich Deepak stagnacja | Więcej wiadomości sportowych

Oprócz zdenerwowania All Blacks i RPA, Munster w przeszłości wyparł również Australię i Maory All Blacks.