Mistrzostwa Świata FIFA: Senegal pokonał Ekwador i awansował do 1/8 finału

Senegalczyk Ismail Sarr świętuje po zdobyciu bramki z rzutu karnego przeciwko Ekwadorowi. zdjęcie/AP

Senegal może teraz zakończyć rozczarowanie z 2018 roku.

Kalidou Koulibaly poprowadził dziś swoją drużynę do 1/8 finału mistrzostw świata dzięki golowi u siebie w wygranym 2:1 meczu z Ekwadorem, cztery lata po tym, jak mistrzowie Afryki odpadli w fazie grupowej z powodu ilości otrzymanych żółtych kartek. .

Kliknij tutaj, aby zobaczyć stroje i tabele Pucharu Świata

Strzał z prawej nogi kapitana Senegalu minął ekwadorskiego bramkarza Hernána Galéndeza w 70. minucie Coulibaly pobiegł w stronę chorągiewki rożnej i padł na kolana, by świętować.

Wynik wymazał wspomnienia sprzed czterech lat, kiedy Senegal zremisował tylko w swoim ostatnim meczu grupowym w Rosji i przegapił fazę pucharową, ponieważ zebrał więcej żółtych kartek niż Japonia, która zamiast tego awansowała.

W kolejnym meczu, który trzeba wygrać w Katarze, Senegal objął prowadzenie po rzucie karnym Ismaili Sarra w pierwszej połowie. Następnie Moises Caicedo strzelił gola dla Ekwadoru na 1:1 w 67. minucie.

Ekwador awansowałby z grupy A remisem, a Senegal zostałby wyeliminowany.

Holandia pokonała Katar 2:0 W drugim meczu wygranie seta. Senegal zajął drugie miejsce, podczas gdy Ekwador i Katar odpadły.

Ostatni raz Senegal awansował z fazy grupowej na Mistrzostwach Świata 2002, kiedy to drużyna dotarła do ćwierćfinału w swoim pierwszym występie na turnieju i jedynym innym występie na imprezie.

Sarr zostali pokonani przez niezdarny rzut karny ze strony ekwadorskiego obrońcy Piero Hincapie tuż przed przerwą. Postawił stopę obok swojego strzału w prawy dolny róg w 44. minucie i prawie wszyscy senegalscy ławnicy i sztab szkoleniowy podbiegli, aby świętować z nim w pobliżu flagi narożnej.

Senegal ma teraz szansę dorównać, a nawet lepiej, awansować do ćwierćfinału z 2002 roku, kiedy obecny trener Aliou Cisse był kapitanem, a drużyna osiągnęła najlepszy występ Afryki w Pucharze Świata.

READ  Van Gisbergen w rozmowach NASCAR

Mecz z Ekwadorem na stadionie Khalifa International odbył się w drugą rocznicę śmierci Papy Bouby Diopa, popularnego zawodnika, który strzelił gola w wygranym 1:0 meczu Senegalu z broniącą tytułu Francją w meczu otwarcia mistrzostw świata w 2002 roku.

Aby to uczcić, Coulibaly kazał wypisać numer 19 na opasce swojego kapitana – numer na koszulce Diopa, kiedy grał dla Senegalu.