Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mistrzostwa Świata FIFA: Australia „wygląda jak Polska”, mówi argentyński pomocnik De Paul

Doha (Katar), 2 grudnia (IANS): Podczas gdy Argentyna zmierzy się z Australią w 1/8 finału Mistrzostw Świata FIFA, pomocnik Rodrigo de Paul uważa, że ​​Australia jest przeciwnikiem w „polskim stylu”.

„Oglądaliśmy wiele filmów, aby zobaczyć, jak gra Australia, to będzie podobny mecz w porównaniu do Polski” – powiedział de Paul przed meczem. „Australia ma szybkich graczy na skrzydłach, ale my będziemy mieć piłkę”.

„Zasięg będzie bardzo ważny, więc będzie to trudne dla pomocników i obrońców, ale w rezultacie napastnicy będą mogli swobodnie się poruszać”.

Mając nieco ponad dwa dni między ostatnim meczem grupowym a pierwszym meczem pucharowym, de Paul powiedział, że było to „trochę niezwykłe, ale jesteśmy przyzwyczajeni do dużo grania, a teraz koncentrujemy się na wyzdrowieniu i wystarczającym odpoczynku”.

Pomocnik przyznał, że przegrana z Arabią Saudyjską w meczu otwarcia była „wielkim ciosem”, ale „naprawdę dobra dla nas”.

„Znaleźliśmy się w sytuacji, do której nie jesteśmy przyzwyczajeni, minęło dużo czasu od naszej ostatniej porażki” – powiedział de Paul. „Ale był to także moment, w którym mogliśmy się pozbierać i wrócić”.

De Paul omówił również, w jaki sposób odpowiedzialność za reprezentowanie drużyny narodowej ciąży mu na głowie, donosi Xinhua.

„Na początku trudno mi było się tym cieszyć ze względu na cios, jaki zadaliśmy przeciwko Arabii Saudyjskiej. Ale zacząłem się trochę cieszyć z Polską i czwartek był pierwszym dniem, w którym mogłem naprawdę się tym cieszyć” – dodał de Paweł. „Oglądałem mecze, piłem kolegów z drużyny, widziałem swoją rodzinę i życie kręci się wokół tych małych chwil”.

„Odpowiedzialność i podekscytowanie są tak wielkie, że nie pozwalają mi się w pełni cieszyć”.

READ  Protesty polskich rolników zwiększają presję na szefa unijnego rolnictwa Janusza Wojciechowskiego