Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mistrzostwa Polski w Pitagorasie | Baza szachowa

Nokaut i każdy z każdym

Bydgoszcz to miasto w północno-wschodniej Polsce, część obszaru metropolitalnego Bytgos-Torres, zamieszkałe przez 850 000 mieszkańców. To ósme co do wielkości miasto w Polsce, położone pomiędzy Wisłą i Odrą, co oznacza, że ​​należy do systemu wodnego połączonego z Renem i Rotterdamem poprzez Notte, Wardha i Łabę.

Znany jako Mały Berlin, Bydgoszcz jest Miasto dobrze prosperujące pod względem architektonicznym, Zawiera style nowogotyckie, neobarokowe, neoklasyczne, nowoczesne i secesyjne. Niezwykłe stodoły na Wyspie Młyńskiej i nadbrzeżu to jedne z najbardziej rozpoznawalnych zabytków szachulcowych w Polsce.

Fitocosks

Budynek Poczty Głównej

Hills River

Rzeka Firdaus z rzeźbą Titrope Walker zbudowaną w 2004 roku

Otwarta sekcja

Z wyjątkiem pierwszego w Polsce Johna-Crossistofa Dudy, każdy zawodnik z pierwszej dziesiątki narodowości zarejestrował się do udziału w Bytecos. Numery 9, 2, 4 i 5 na liście rankingowej dotarły do ​​półfinałów – a mianowicie Radosla Vojtaszek, Vojciez Moranda i Bardos Soko.

Każdy mecz składa się z dwóch klasycznych gier, po których następuje remis, dwie szybkie gry, dwie gry błyskawiczne i Armageddon. Ten format jest podobny do tego używanego na mistrzostwach świata, z wyjątkiem tego przypadku, w którym playoffy są rozgrywane po drugim klasycznym meczu, co oznacza, że ​​każdy mecz trwa dwa dni – a nie trzy jak mistrzostwa świata.

Pierwsze dwie rundy odbyły się od 29 kwietnia do 2 maja, a gracze mieli dzień wolny przed półfinałami 4 maja. W półfinale Vojdassek gra Soko, Morandę I.M. Rankingi były w stanie wyeliminować Mattusa Bartella i Roberta Kempinsky’ego w pierwszych dwóch rundach imprezy.

READ  iMDsoft rozszerza swoją obecność w Europie i wybiera Viridian Polska Sp. Ogród zoologiczny. Jako partner dystrybucyjny w Polsce dla grupy oprogramowania MetaVision Critical Care and Anesthesia

Wojciech Moranda

Wojciech Moranda | Zdjęcie: Oficjalna strona

W ćwierćfinale Teklof wymienił zwycięstwa z Kempinskim w klasycznej lidze, przyciągając dwa szybkie dogrywki i zwycięstwa jeden po drugim w Blitz. W swoim klasycznym zwycięstwie Tekloff wyprzedził przeciwnika taktyczną linią.

Silniki tutaj uważają 20.Sxe6 za najlepszy ruch w tej pozycji, ale Tekloff też 20. P3 Jest mocny – nie łagodzi napięcia i popycha Blacka do podjęcia trudnej decyzji. Kempinsky poszedł 20 … Ne3 Gdy 20 … e5 było świetnym strzałem w defensywie (20 … Na3 było jeszcze lepsze, ale nie miało przeciwnika).

Gra toczyła się dalej 21.Wde1 Gxe4 22.Rhg1 Ned5 23.Ba5 Sxf4 24.Rxe4 Sxh3 25.Rg3

Obecnie deska ma równoważny materiał, ale dominuje biel. Następnie Kempinski zrezygnował z dziewięciu ruchów.

Powell Tekloff

Pavel Tekloff | Zdjęcie: Oficjalna strona

Wszystkie gry

Sekcja damska

Wśród kobiet siódmy rozstawiony Jonah Mazdan rozpoczął turniej czterema zwycięstwami z rzędu. W 5 rundzie Majdan poniósł pierwszą porażkę, ponieważ był drugim rozstawieniem i Aktualny mistrz Kareena Saifka. Majdan, który w zeszłym roku zakończył z pół punktu więcej niż Sifka i Claudia Cologne, zdobył znakomity wynik na Igrzyskach Olimpijskich 2008 w Dreźnie, gdzie za 90/11 zdobył złoty medal na czwartej szachownicy.

Jonasz Majdan

W pełni skoncentrowany – Jonah Majdan | Zdjęcie: Oficjalna strona

Jolanda Svatska, lat 32, została złapana na tabeli tabeli, wygrywając atak z Micheliną Rudzińską w 6. rundzie.

12 … G5 Czarny długi zamek i biały król ruszą na bezpośredni atak.

13. Be2 gxf4 14.Bxg4 hxg4 15.Qxg4 0-0-0 16.Nxc6 Bxc6 17.Bd4

17 … f5 18. Hxf4 Gd6 19.e5

Kontra białych się skończyła i nadszedł czas, aby czarne zintegrowały swoje figury z plikami G i H -. I przekątna a8-h1. Javatska potrzebowała jeszcze siedmiu ruchów, aby w desperacji zrezygnować ze stanowiska.

READ  Jak były bramkarz thrashers Atlanty pomagał uchodźcom wojennym w Polsce

Poziomy po 6 rundzie

Wszystkie gry

Spinki do mankietów