Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mistrz olimpijski „próbował i próbował” ratować umierającego partnera po ataku serca

Mistrz olimpijski „próbował i próbował” ratować umierającego partnera po ataku serca

Kolarzka olimpijska Katie Archibald mówiła o swoim zniszczeniu po śmierci partnera.

Ian McNicol / Getty Images

Kolarzka olimpijska Katie Archibald mówiła o swoim zniszczeniu po śmierci partnera.

Według jego partnerki, mistrzyni olimpijskiej, szkocka rowerzystka zmarła po zatrzymaniu akcji serca w łóżku, która powiedziała w środę (czwartek czasu nowozelandzkiego), że „próbowała i próbowała” go uratować.

Scottish Cycling we wtorek (środa NZT) potwierdził śmierć Raba Wardle’a, kilka dni po tym, jak wygrał National Mountain Bike Championship. Miał 37 lat.

„Przesyłamy naszą miłość i wsparcie jego rodzinie, przyjaciołom i wszystkim, którzy znali go w naszej społeczności” – powiedział organ zarządzający.

„Wciąż nie rozumiem, co się stało. Jeśli to prawda”, powiedziała partnerka Wardle, Katie Archibald, która zdobyła złoto dla Wielkiej Brytanii w kolarstwie na Igrzyskach Olimpijskich 2016 i 2020.

„Wpadł w zatrzymanie akcji serca, gdy leżałyśmy w łóżku” – napisał Archibald na Twitterze.

Próbowałem i próbowałem, a sanitariusze przybyli w ciągu kilku minut, ale jego serce zatrzymało się i nie mogli go odzyskać.

„Zatrzymałem się z nią. Tak bardzo go kocham i potrzebuję go tutaj ze mną.”

Wardle wygrał w niedzielę tytuł elity mężczyzn podczas szkockich mistrzostw MTB XC, pokonując wiele dołków, aby wygrać na ostatnim okrążeniu.

Archibald, czterokrotny mistrz świata, podziękował wszystkim, którzy oddali hołd Wardellowi, w tym złotym medalistom olimpijskim Chrisowi Hoyowi, Laurze Kenny i Lizzie Yarnold.

„Nie mogę znieść mówienia o tym w czasie przeszłym, aby sam coś powiedzieć. Jesteś dla mnie wszystkim, rapuj. Kocham cię”.

Wardle, były kolarz Commonwealth Games, pojawił się w BBC Scotland w poniedziałek wieczorem, zaledwie kilka godzin przed śmiercią.

Wardle ściga się na rowerach górskich odkąd był nastolatkiem, ale dopiero na początku tego roku przeszedł na zawodowstwo.

Powiedział BBC Scotland, że wyścig był „trochę katastrofą, ale muszę nadal jeździć ciężarówką i ścigać się dalej”.

READ  Australia zdobyła mistrzostwo świata w testach, pokonując w finale Indie 209 biegami

„Myślę, że nadal czułem się pewny, że uda mi się dogonić lidera i wygrać, więc oddałem mu moją najlepszą szansę – co więcej możesz zrobić?” powiedział Wardle.

British Cycling powiedział, że był „głęboko zasmucony” śmiercią Wardle’a.

„Rapp był świetnym zawodnikiem, przyjacielem i ambasadorem naszego sportu i wielu będzie go bardzo tęsknić. Nasze myśli są z jego rodziną i wieloma przyjaciółmi w tym bardzo trudnym czasie.”

– Dodatkowe raporty o rzeczach