Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ian Foster czuje się niekomfortowo z misją byłego All Black, Tawery Kerr-Barlow, aby zagrać z Wallabies

Ian Foster czuje się niekomfortowo z misją byłego All Black, Tawery Kerr-Barlow, aby zagrać z Wallabies

Trener All Blacks, Ian Foster, wydaje się być niespokojny, gdy Tawera Kerr-Barlow, były zawodnik All Blacks, chce zagrać dla Wallabies w przełomowym ruchu rugby.

Ker-Barlow, lat 32, urodził się w Melbourne, ale przeniósł się do Hamilton w wieku 13 lat i wyrobił sobie nazwisko w rugby w Nowej Zelandii z Chiefs, a następnie pojawił się w 29 meczach dla All Blacks w latach 2012-2017, w tym brał udział w zwycięski drużynowy Puchar Świata w 2015 roku.

Przepisy kwalifikacyjne Global Rugby zostały złagodzone, aby umożliwić graczom zmianę międzynarodowych graczy po 36 miesiącach bezczynności. Muszą urodzić się w kraju, do którego chcą się przenieść, lub jeden rodzic lub dziadek urodził się w tym kraju.

Rockcliffe Hall / Facebook

Wszyscy czarni Victor Vito, Ben Smith i Twira Kerr Barlow śpiewają klasyczną piosenkę Stevie Wondera w Rockcliffe Hall w Darlington w Wielkiej Brytanii.

Foster zaakceptował legalność intencji Keira Barlowa, ale powiedział: „Nie czuję się dobrze”.

Czytaj więcej:
* Poszukiwanie przez nowozelandzkie rugby najbliższych krewnych zmarłych sędziów testowych
* „Glory Days”: całkowicie czarni bohaterowie Canterbury Ranfurly Shield spotykają się na 40-letnim zjeździe
* Były pomocnik All Blacks Njani Laumab znajduje nowy dom w Kobe Steelers
* Pomocnik All Blacks Tawera Kerr-Barlow podpisuje kontrakt z francuskim klubem La Rochelle

„Słuchaj, to tylko wynik globalnych przepisów dotyczących kwalifikowalności do rugby. To trochę nie wydaje się właściwe, ale zasady są regułami, a on jest upoważniony” – powiedział Foster, zapytany o rozwój podczas briefingu medialnego dla All Blacks w Christchurch w czwartek.

Zapytany, dlaczego nie był usatysfakcjonowany, Foster, który pochodzi z rodzinnej prowincji Ker Barlow w Nowej Zelandii i miał z nim świetne relacje w All Blacks, powiedział: „Wszystko, co wiem, to piękno, które przyniósł do obozu All Blacks, że jest dobry facet i czołowy gracz rugby”. Jakość, więc nie ma osądu w tej decyzji.

READ  NRLW: Millie Boyle, Tamika Upton, klub Newcastle Knights rekordowo podwaja zatrudnienie, pozyskując dwóch najlepszych graczy na świecie

„Ale pamiętam o nim wpływ, jaki ma na nasze środowisko, co jest fajne. Myślenie, że pójście gdzie indziej jest trochę zabawne.”

Była All Black i prezydent Tawera Kerr-Barlow została sklasyfikowana jako najlepszy obrońca na 9 miejscu na świecie, zanim przeniosła się do Francji.

Justin Sitterfield / Getty Images

Była All Black i prezydent Tawera Kerr-Barlow została sklasyfikowana jako najlepszy obrońca na 9 miejscu na świecie, zanim przeniosła się do Francji.

Nie wydawał się zbytnio zaniepokojony całkowicie czarnym zespołem Samem Whitelockiem, który został wybrany do gry dla Argentyny w Christchurch w sobotę.

– Dowiedziałem się o tym wcześniej w autobusie w drodze powrotnej z siłowni – powiedział Whitelock.

„Moją pierwszą myślą było pozwolić mu grać. Dodałoby nam to motywacji do gry przeciwko niemu

„Jest świetnym graczem i zrobił dla nas niesamowite rzeczy, ale nie różni się niczym od innych graczy, którzy grają mecz lub dwa, a następnie zmieniają się po dwóch latach nie bycia w tym zespole”.

Złagodzenie zasad kwalifikowalności sprawiło, że była gwiazda Wallabies Israel Folau, All Blacks Charles Piutau, Malakai Fekitoa i Augustine Pulu grali dla Tonga.

Ale Kerr-Barlow, który grał również dla Waikato i Maorysów All Blacks, będzie pierwszym graczem, który przejdzie między dwoma narodami Tier 1.

„W przeciwieństwie do Nowej Zelandii, Australia ma zasadę, która pozwala graczom, którzy są za granicą, nadal kwalifikować się do selekcji. Jestem dostępny do gry dla Wallabies”, powiedział Ker-Barlow Rugbyama we Francji, gdzie gra dla La Rochelle.

„Urodziłem się tam. Mam wiele znajomości w tym kraju i jeśli personel skontaktuje się ze mną, pójdę bez wahania. To byłaby świetna okazja, ale na razie jestem skupiony na La Rochelle.”

Tawera Kerr-Barlow wskrzesza swoje australijskie dziedzictwo, nosząc koszulę Wallabies.

Hannah Peters / Getty Images

Tawera Kerr-Barlow wskrzesza swoje australijskie dziedzictwo, nosząc koszulę Wallabies.

Matka Keira Barlowa była również obrońcą reprezentacji i grała w Australii.

Prośba Kier Barlowa o rozpatrzenie sprawy poprzedza przyszłoroczny Puchar Świata we Francji.

READ  Lydia Ko i Ryan Fox Hunting wygrywają po trafieniu w upalne drugie rundy

Australijskie przepisy pozwalają ich trenerowi Kiwi, Dave’owi Raineyowi, wybrać trzech zagranicznych graczy dla każdej drużyny, pod warunkiem, że zagrali co najmniej 30 występów lub spędzili pięć lat wcześniej zakontraktowani do serii Super Rugby.

Renee i Keir Barlow mają historię, a Renee prowadziła szefów zespołów w latach 2012-2017 i prowadziła ich do dwóch tytułów.

Nick White, Tate McDermott i Jake Gordon to trzej australijscy pomocnicy, których Renee wybrała do zmierzenia się z RPA w bieżących testach mistrzostw rugby w nadchodzące weekendy.

Kerr-Barlow po raz pierwszy poruszył perspektywę zamiany testu lojalnościowego w rozszerzonym wywiadzie dla Rugby Pass sześć miesięcy temu, kiedy pojawiły się zmiany w zasadach World Rugby.

„To naprawdę pozytywna rzecz”, powiedział wtedy Rugby Pass. „Dostajesz graczy, którzy byli na kilku testach w danym kraju i to jest ich szansa na zakwalifikowanie się i wciąż ma wiele do zaoferowania w World Rugby.

„Wszyscy chcemy, aby światowe rugby było silne, chcemy, aby było widowiskiem i miało jednych z najlepszych graczy na świecie, przenosiło się za granicę, rozwijało się i poprawiało. Masz takich jak Charles Bioto w Anglii, Stephen Loutois jest tam, macie Victora Vito we Francji, macie tych wszystkich. Faceci, którzy mogą tak wiele dodać do swojego kraju.

„Nawet ja chciałbym nosić australijską koszulkę, ponieważ pierwszą część mojego życia spędziłem w Australii, moja rodzina nadal tam jest i jestem bardzo wdzięczna za to, co zrobili dla mojej rodziny.

„Moja mama grała w Australii [opening up eligibility] pozytywna rzecz. Sprawi, że ludzie powiedzą: „Wiesz, że nie jesteś lojalny” lub „Jak możesz grać dla jednego kraju, a grać w innym?”.

„Ale jeśli urodziłeś się w jakimś kraju lub twoi rodzice urodzili się tam i czujesz pewien sposób o tym kraju i masz naprawdę głębokie korzenie, dlaczego nie? Jestem bardzo otwartą osobą na tego typu rzeczy i po prostu chcę rugby jest wielką rzeczą, o której wiem, że może być, ponieważ jeśli kochasz rugby, chcesz ją poprawić.”

READ  Tarcza Plunket: 314. Canterbury Wellington Hammer działa w stolicy