Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Minister przemysłu odwiedza Czechy i Polskę w celu sprzedaży energii jądrowej

Minister przemysłu odwiedza Czechy i Polskę w celu sprzedaży energii jądrowej

SEOUL, 27 czerwca (Yonhap) — Południowokoreański minister przemysłu Lee Chang-yang odwiedzi w tym tygodniu Czechy i Polskę, aby wspierać lokalne firmy w zdobywaniu kontraktów na budowę tam nowych elektrowni, podało w poniedziałek jego biuro.

Lee ma odbyć dwudniową podróż do Czech od wtorku, a następnie udać się do Polski na kolejną dwudniową podróż, ponieważ kraje europejskie są w trakcie budowy nowych elektrowni jądrowych, aby zapewnić sobie własne bezpieczeństwo energetyczne, osiągając emisję dwutlenku węgla. cele neutralności, według Departamentu Handlu Przemysł i energetyka.

Planowana wizyta zbiega się z aktywnym dążeniem Korei Południowej do odrodzenia energetyki jądrowej pod rządami Yoon Seok-yeola, co odzwierciedla politykę poprzedniego rządu polegającą na wycofywaniu broni jądrowej.

Podczas wizyty minister planuje spotkać się ze swoimi odpowiednikami i wyższymi urzędnikami, aby wyjaśnić „wyjątkowe zdolności Seulu w budownictwie, a także produkcji sprzętu i części w dziedzinie energetyki jądrowej” oraz omówić szczegółowe procedury współpracy – poinformowało ministerstwo. .

Dodała, że ​​w agendzie znajdą się również kwestie będące przedmiotem wspólnego zainteresowania, takie jak samochody elektryczne, wodór, akumulatory i inne obszary zaawansowanego i obronnego przemysłu.

Ministerstwo planuje również zorganizowanie sesji w dwóch krajach europejskich, której celem będzie ożywienie przemysłu jądrowego w Korei Południowej poprzez zaproszenie tam urzędników rządowych i liderów biznesu.

To pierwsza zagraniczna podróż Lee od czasu objęcia urzędu w zeszłym miesiącu.

READ  South Lions zmierzy się z trzema Lwami w głównych kwalifikacjach do Mistrzostw Świata, gdy Lewandowski nie trafia - Marseille News