Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kuba ogłasza skład na Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej Słowenia i Polska

Kuba ogłasza skład na Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej Słowenia i Polska

Hawana, 19 sierpnia (RHC). Supergwiazdy Robertland Simone i Miguel Negel Lopez poprowadzili kubańską drużynę siatkówki na mistrzostwa świata w Słowenii i Polsce – poinformował w piątek zespół Nicolasa Vivesa.

Szymon „całkowicie wyleczył” ranę jednego palca prawej ręki (ręka ofensywna) podczas treningu w Hawanie i uniemożliwił mu udział w Pucharze Panamerykańskim w Kanadzie, gdzie drużyna została koronowana na niepokonanego mistrza. Radio Habana uspokoiło doktora kampusu Uniwersytetu Ramsesa Raymonda na Kubie.

DT Vives poinformowało, że wybrano najlepszych graczy i nie może się doczekać Mistrzostw Świata, które odbędą się od 26 sierpnia do 11 września.

„Będziemy walczyć w każdym meczu” – skomentował Vives, który poprowadził drużynę do zwycięstw w ostatnich trzech turniejach, w tym na Mistrzostwach Świata Challenger w Korei Południowej, które zachęcały do ​​kolejnej edycji Ligi Narodów (VNL).

Oprócz Simone i Lópeza w 14-osobowym składzie jest asystent Osniel Mergarejo (MVP Pucharu Panamerykańskiego) i lewy obrońca Jess Herrera (najlepszy rewers).

Środkowy obrońca Javier Concepción powrócił do kadry narodowej, który nie mógł wyjechać do Kanady z powodu COVID-19. Będzie tam również starszy nieobecny Romy Alonso, który uszkodził ścięgno rzepki w jednej z nóg.

Po powrocie z Pucharu Panamerykańskiego drużyna kontynuowała treningi przed codzienną sesją w Narodowej Szkole Siatkówki i ma wyjechać na Mistrzostwa Świata w następny poniedziałek przez Paryż.

Według DT Vives, po przybyciu do Słowenii planują rozegrać mecz przygotowawczy ze słoweńską drużyną.

W ostatnich Mistrzostwach Świata (2018) Kuba zajęła 17. miejsce z jednym zwycięstwem – przeciwko Portoryko – i czterema porażkami.

Kuba jest częścią bardzo trudnej grupy na Mistrzostwach Świata, składającej się z Japonii, Kataru i Brazylii, która w piątek 26. była ich pierwszym przeciwnikiem.

Reprezentacja Kuby na Mistrzostwa Świata.

Środkowy obrońca: Robertland i Simon

Lifan Usuriya

Xavier Poczęcie

Asystent: Miguel Angel Lopez

READ  Eksport polskich produktów mlecznych do Chin wzrósł o 34% w pierwszej połowie 2021 r.: Ambasada

Osniel Mirjarejo

Marlon Yanto

Jose Miguel Gutierrez

Przeprowadzający wywiad: Jesus Herrera

Miguel David Gutierrez

Michael „Rosyjski” Sanchez

Bystander: Adrian Goode

Liwan Tabuda

Liberos: Tam Garcia

Alain Jorge (jego pierwszy występ w reprezentacji Kuby)

DT: Nicola Vives.