Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Millennium Docs Against Gravity rusza z 18. edycją w Polsce

– “Świat nie śpi” to temat tegorocznej reorganizacji, która potrwa cały miesiąc

Ucieczka ze Srebrnego Globu Kuba Mikurtha

Millennium Docs Against Gravity (MDAG), który jest organizowany nieprzerwanie od 2003 roku, w tym roku kończy 18 lat i nadal się rozwija. Polska kolekcja, skupiająca się na branży dokumentalnej, ponownie odbędzie się w formie hybrydowej – od 3 do 12 września, z fizycznymi pokazami w siedmiu miastach (Warszawa, Wrogow, Gwinea, Bosnos, Gadovis, Luplin i Bytkos). Następnie odbędzie się wydarzenie online, które rozpocznie się 16 września i zakończy 3 października.

(Kontynuacja artykułu poniżej – Informacje biznesowe)

MDAG dobrze dostosowuje się do „nowych normalnych” warunków festiwalowych narzuconych przez epidemię Kovit-19 i jej blokady. „Przebudzenie świata” to temat przewodni bieżącej edycji konferencji, a organizatorzy zorganizowali bogaty program skupiający się na istotnych i szeroko dyskutowanych tematach będących częścią debaty publicznej w Polsce i poza nią: zmiany klimatyczne, prawa LGBTQ, rewolucje i wszelkiego rodzaju działania, które pomogą uczynić planetę Ziemię lepszym miejscem. Wyrażenie „świat nie śpi” a Greta Dunberg Mowa i trafnie dokumentalna jestem kreta [+see also:
film review
trailer
interview: Nathan Grossman
film profile
]
Za pomocą Nathan Grossman (Szwecja) został wybrany jako film otwarcia i walczy o główne wyróżnienie festiwalu: Nagroda Banku Millennium – Grand Prix.

W konkursie głównym znajdą się inne filmy dokumentalne Ten deszcz nigdy się nie skończy [+see also:
film review
interview: Alina Gorlova
film profile
]
Za pomocą Alina CorlovA (Ukraina / Łotwa / Niemcy / Katar), Gorbaczow. Niebo [+see also:
film review
trailer
film profile
]
Za pomocą ்டலி MonskI (Łotwa / Czechy) i Noc [+see also:
film review
trailer
interview: Gianfranco Rosi
film profile
]
Za pomocą Gianfranco Rosie (Włochy/Francja/Niemcy), jest zacofany w pracy nad projektem. Konkurs zakończony Tysiąc cięć Za pomocą Ramona S Dias (USA), Hiacynta Za pomocą Jessica Ernshaw (USA), Rzeczy, których nie odważymy się zrobić Za pomocą Bruno Santamaria Raso (Meksyk), Nic poza słońcem [+see also:
film review
interview: Arami Ullón
film profile
]
Za pomocą ஆராமி உள்ளோன் (Paragwaj/Szwajcaria), Prezydent [+see also:
film review
trailer
interview: Camilla Nielsson
film profile
]
Za pomocą Camila Nielsen (Dania), Sabaja [+see also:
film review
interview: Hogir Hirori
film profile
]
Za pomocą Hogir Hirori (Szwecja), Film balkonowy Za pomocą Paweł Łoziński (Polska), zdobył Grand Prix w Locarno Semaine de la Review, வழிதவறி Za pomocą Elżbieta Lowe (USA), Agent kret [+see also:
film review
trailer
interview: Maite Alberdi
film profile
]
Za pomocą Moc Alberti (Chile/Niemcy/Hiszpania) i Ucieczka [+see also:
film review
trailer
film profile
]
Za pomocą Jonas Bohr Rasmussen (Dania / Francja / Szwecja).

READ  Pytania do głosowania: Zmiana serca dla jury Eurowizji w Polsce

W polskim turnieju, który znalazł się na ubiegłorocznym festiwalu, wzięło udział 14 zawodników. Z wyjątkiem Folia balkonowa, Oni są: Sklep z komiksami Za pomocą Mesjasz Pierre, Umara. Jak nie D.Być innym Za pomocą Christoph Djiyozyovsky I CrossCourse Czekolada (Polska / Katar), Nie wróci Za pomocą Mikonaz Lisut, Pobłogosław siebie Za pomocą Tatiana Sistowa, Cześć babciu Za pomocą Camila Soznakka, Historia znaczków Za pomocą Bartomiej Błaszczyński, Ostatnie pokolenie Za pomocą Mikonaz Borovi, Herberta. Barbarzyńca w ogrodzie Za pomocą Rafael Lewandowski (Polska/Francja), Polski autoportret Za pomocą Białoruski Macy, Jakub Tropski I Jakub Rados, 7NS sierpień Za pomocą Michał Polska, Gniew Za pomocą Christoph Kasjer, bukoliczny Za pomocą Carol Pasca, I Ucieczka D.Oh D.On jest Srebrnym Globem Za pomocą Kuba Mikurtha.

Podczas spotkania nie zabrakło także następujących nagród: Nagroda Banku Millennium – Grand Prix: Polska Nagroda Amnesty International, Nagroda Sobin Nose (za najlepszy film o sztuce bez względu na kategorię), Go Just Crane 24 “Big Screen Dog Award, Green Wars Award, Szkło Nagroda Prasowa za Najlepszy Film o Psychologii, Nagroda za Najlepszy Debiut, Uwaga Nagroda Prasowa festiwalu za Wybitną Osobowość, Nagroda za Najlepsze Zdjęcia, Nagroda Publiczności oraz Nagroda Smazkam za najlepszą produkcję w polskim filmie. Film otrzyma nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych w konkursie polskim.

(Kontynuacja artykułu poniżej – Informacje biznesowe)