Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

FNE Oscar Watch 2022: Nie zostawiaj śladów po reprezentowaniu Polski w oscarowym wyścigu

Warszawa: wspólna produkcja polsko/francusko/czeska Zostaw ślady Jan ur. Matuszaski jest polskim nominowanym do 94. Nagrody Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej dla najlepszego filmu międzynarodowego. Film bierze obecnie udział w 78. konkursie głównym Festiwal Filmowy w Wenecji (1-11 września 2021 r.).

Nie zostawiaj śladów / nie masz śladów To thriller polityczny, którego akcja rozgrywa się w 1983 roku i opiera się na prawdziwej historii licealisty, Krzegorsa Brezka. Film opowiada historię jego przyjaciela Żurka, który z dnia na dzień stał się pierwszym wrogiem państwa, jedynym świadkiem pobicia.

W głównych bohaterach grają Tomasz Sitek, Sandra Korseniyak, Jacek Braziak, Agnieszka Krochovska i Matus Korsky.

Kreator obrazu Świecący film Koprodukcja z Les Condes Modernes (Francja), Obrazy tła (Czechy), Kino Arte France, Auvergne-Rh-ne-Alpes-Cinema, Canal +, MagicClub I to Telewizja czeska (Czechy), również Mazowiecki Warszawski Fundusz Filmowy (Polska).

To wspiera Polska Wytwórnia Filmowa, Provence-Alps-C டிte d’Azur Region, Aurkேன்n-Rh-ne-Alps Region, Narodowe Centrum Kina i Filmu Animowanego oraz Czeski Fundusz Filmowy.

Sprzedaż filmów w Nowej Europie Obsługuje sprzedaż.

94. ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się 27 marca 2022 roku.

READ  Szef NBP mówi, że nie martwi się danymi o inflacji