Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Międzynarodowy Fundusz Walutowy wzywa Salwador do porzucenia bitcoina jako legalnej waluty

Międzynarodowy Fundusz Walutowy wzywa Salwador do porzucenia bitcoina jako legalnej waluty

Międzynarodowy Fundusz Walutowy wezwał Salwador do zaprzestania uznawania bitcoinów za legalną walutę w kraju i wyraził zaniepokojenie planem emisji obligacji powiązanych z kryptowalutami, ponieważ ceny kryptowalut osiągnęły trudny okres.

We wrześniu Salwador stał się Pierwszy kraj na świecie jest prawnym środkiem płatniczym dla bitcoinów w ramach planu, którego twórcą jest Nep Bokhel, 40-letni szef państwa i dyrektor generalny. Oznacza to, że zasób cyfrowy można wykorzystać do zakupu towarów, wysyłania przelewów, a nawet płacenia podatków w kraju.

Ale kierownictwo Międzynarodowego Funduszu Walutowego, od którego poszukuje Salwador Ponad 1 miliard USD dofinansowaniawzbudził obawy co do ruchu we wtorkowym oświadczeniu.

„[The directors] Podkreślając, że istnieje znaczne ryzyko związane z wykorzystaniem Bitcoin dla stabilności finansowej, integralności finansowej i ochrony konsumentów, a także związanych z nimi warunkowych zobowiązań finansowych.” oświadczenie Powiedział.

Od tego czasu adwokat Bitcoin, Bukele, wydał dziesiątki milionów dolarów publicznych na zakup kryptowaluty – i stracił pieniądze. Podwoił się w zeszłym tygodniu, nawet gdy cena kryptowaluty spadła do A Najniższy poziom od sześciu miesięcy.

Rozmowy tego kraju Ameryki Środkowej z Międzynarodowym Funduszem Walutowym wykazały niewielkie oznaki postępu, a obawy o rządowy plan finansowania zaważyły ​​na obligacjach Salwadoru, które w ubiegłym roku wypadły najgorzej na rynkach wschodzących.

Stosunki Salwadoru ze Stanami Zjednoczonymi, największym płatnikiem MFW, również pogorszyły się pod rządami Bukele. Chargé d’affairs do Waszyngtonu wyjechał z kraju, ponieważ powiedziała, że ​​tam był „brak zainteresowania” Od rządu Salwadoru, aby poprawić relacje.

Pomimo zainteresowania, jakie wywołał eksperyment Bukele z Bitcoinem, niewiele jest dowodów na powszechne stosowanie kryptowaluty w codzienne transakcje W kraju jego realizacja była jednym z najmniej popularnych kroków podejmowanych przez powszechnie podziwianego prezydenta.

Bukele powiedział, że planuje zbudować działający wulkan z niskimi podatkami „Miasto Bitcoina” Jest częściowo finansowany z emisji obligacji skarbowych o wartości 1 miliarda USD, wspieranej przez kryptowalutę. Analitycy obserwują oczekiwaną w najbliższych tygodniach emisję obligacji.

READ  W Polsce PiS legalnie demontuje wymiar sprawiedliwości

„Chociaż status „pierwszego ruchu” innowacyjnych produktów finansowych wskazuje na początkowy popyt inwestorów, nie jest jasne, czy ta struktura przyciągnie wystarczający popyt jako powtarzalne źródło płynności” – powiedziała w niedawnym komunikacie Siobhan Morden z Amherst Pierpoint Securities.

Bukele, płodny użytkownik mediów społecznościowych, który często zamieszcza ważne ogłoszenia rządowe za pośrednictwem Twittera, zmienił swoje zdjęcie profilowe na siebie w czapce i koszulce McDonalda, co stało się popularne wśród entuzjastów zdominowanych przez kryptowaluty.

Opublikował również porady, aby wykorzystać spadek ceny bitcoinów do kupowania zamiast sprzedawać, a pracownicy McDonald’s powinni zainwestować część swojej wypłaty w bitcoiny.

Rzecznik rządu nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.