Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska zabiega o współpracę Japonii w celu pobudzenia gospodarkiAni |
aktualizacja:
25 stycznia 2022 21:33 on

Tokio [Japan], 25 stycznia (ANI): Kraje Europy Środkowo-Wschodniej, zaczynając od Polski, zaczynają patrzeć poza Chiny i są gotowe do sojuszu z Japonią, aby pobudzić swoje gospodarki.
Ambasador Japonii w Polsce Akio Miyajima powiedział, że kraje te uważają, że korzyści gospodarcze z Chin nie są tak duże, jak oczekiwano, i przekonywał, że Japonia powinna zacieśnić stosunki z tymi krajami, zwłaszcza z Polską, krajem proamerykańskim, jak wspomniałem. zanim. Nikki Azja.
Ponieważ Polska jest nieufna wobec rosnących ambicji militarnych Rosji i znajduje się na pierwszej linii frontu przeciwko Rosji w NATO, „powinno być pilną kwestią dla Japonii wzmocnienie stosunków z Polską, kluczowym krajem w Europie Wschodniej”, powiedział Miyajima. w wywiadzie dla Nikkei Asia o utrzymywaniu Rosji i Chin pod kontrolą.

W Japonii nie od dziś wiadomo, że Polska wraz z Wielką Brytanią jest bliskim sojusznikiem Stanów Zjednoczonych wśród krajów europejskich. Japonia jest krajem, któremu USA pokładają największe zaufanie w Azji, a Polska jest krajem najbardziej zaufanym wśród członków UE, jak podaje Nikkei Asia.
Wcześniej administracja byłego prezydenta Donalda Trumpa nawiązała bliskie stosunki z Polską. Administracja miała dobrą chemię z autokratycznym charakterem polskiej administracji. Ze swojej strony Polska uznała, że ​​dobrym pomysłem byłoby nawiązanie bliższych stosunków ze Stanami Zjednoczonymi, aby przeciwstawić się Rosji.
W sytuacji COVID-19 dyplomacja amerykańsko-polska bywa sporadyczna. Polska jest bardzo zainteresowana amerykańską antychińską polityką, co Japonia dobrze zna.
Według Nikkei Asia korzystne byłoby dla Japonii dzielenie się informacjami z Polską i pogłębianie z nią relacji, począwszy od omówienia odstraszania Chin. (Ani)

READ  Główne koncerny naftowe czerpią 11,6 miliarda funtów nadzwyczajnych zysków z okresu wojny z brytyjskich paliw kopalnych i projektów Greenpeace | Wiadomości klimatyczne