Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft ostrzega przed ryzykiem utraty danych w systemie Windows 11 dla użytkowników Dev Drive

Logo systemu Windows 11 na laptopie

Ponieważ rzekomo stabilna wersja systemu Windows 11 stanowi problem dla wielu osób, nie jest zaskoczeniem, że w kompilacjach Insider można znaleźć więcej problemów; To raczej oczywiste. Ale nie wszystkie problemy są takie same i Microsoft wydał ostrzeżenie dotyczące najnowszej wersji, która może spowodować utratę danych przez użytkowników.

Problem dotyczy wersji 26052 systemu Windows 11 dostępnej w kanałach Dev i Canary. Szczegóły przyczyny problemu nie zostały ujawnione, ale Microsoft udostępnił ważne informacje dla każdego posiadacza Dev Drive.

Zobacz też:

Firma wydała ostrzeżenie, że Dev Drives ulegnie awarii, jeśli insiderzy dokonają wycofania. Nie jest jasne, dlaczego wycofanie zmian powoduje awarię Dev Drive, ale Microsoft podkreśla znaczenie tworzenia kopii zapasowych danych.

Nie ma wzmianki o badaniu problemu lub o tym, że rozwiązanie jest w drodze, ale trudno sobie wyobrazić, że tak nie jest.

Uwaga: został dodany do początkowego zestawu Informacje o wydaniu W przypadku systemu Windows 11 w wersji 26052 Microsoft mówi:

WAŻNA UWAGA DLA UŻYTKOWNIKÓW DEV DRIVE: Insiderzy budujący 26052, którzy mają ulepszone dyski, mogą potrzebować wycofania zmian Przed wycofaniem będą musieli utworzyć kopię zapasową dysków deweloperskich Ponieważ wycofanie spowoduje awarię dysków deweloperskich i utratę znajdujących się na nich danych.

Oprócz tego potwierdzonego problemu, istnieją również raporty od użytkowników dotyczące problemów nawet z instalacją systemu Windows 11 w wersji 26052. Istnieją skargi dotyczące tego, że aktualizacja jest zielona i wyświetla również kod błędu 0XC1900101. Ponadto pojawiają się skargi dotyczące problemów z programem Sysprep, ale firma Microsoft nie potwierdziła jeszcze żadnego z tych dodatkowych problemów.

Źródło obrazu: Wadimrysew / com.depozytphotos

READ  USB-C ma wkrótce przejść ze 100 W do 240 W, co wystarczy do zasilania lepszych laptopów