Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mercedes zainwestuje w Polsce miliard euro w budowę pierwszej fabryki wyłącznie pojazdów elektrycznych

Mercedes zainwestuje w Polsce miliard euro w budowę pierwszej fabryki wyłącznie pojazdów elektrycznych

Mercedes-Benz ogłosił plany zainwestowania ponad 1 miliarda euro w budowę w Polsce fabryki, która będzie pierwszą fabryką niemieckiego giganta samochodowego produkującą wyłącznie elektryczne ciężarówki.

„Będziemy produkować samochody przyszłości” – powiedział Matthias Jessen, szef Mercedes-Benz Trucks, rozmawiając z premierem Polski Mateuszem Moravickim po podpisaniu przez obie strony memorandum o porozumieniu. „To krok w kierunku mobilności bezemisyjnej”.

Chcemy zainwestować ponad miliard euro [here] Jego wypowiedź zacytowała Polska Agencja Prasowa (PAP). „Dziękujemy premierowi, całemu polskiemu rządowi za dobrą współpracę opartą na zaufaniu”.

W ostatnich latach Polska przyciągnęła szereg inwestycji ze strony światowych gigantów motoryzacyjnych, w tym Volkswagena i Fiata Chryslera. Jednak według raportów wielkość inwestycji Mercedesa – według polskiego rządu 1,3 miliarda euro – jest jak dotąd największa. Dzinik Gazeta Browna codzienny.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział: „To jest jasna wskazówka, jak rozwijamy produkcję i przemysł… dla polskich i zagranicznych inwestorów”. „Stwarzamy jak najlepsze warunki do rozwoju gospodarczego”.

Nowy zakład będzie zlokalizowany w południowo-zachodnim mieście Al Jour, gdzie Mercedes ma już fabrykę produkującą silniki benzynowe i wysokoprężne oraz akumulatory do samochodów elektrycznych.

Polski region inwestycyjny ma rekordowy rok 2021, przyciągając 8,2 mld euro

Budowa nowego zakładu obok istniejącego „pomoże nam zapewnić długoterminową konkurencyjność… i umożliwi Mercedes-Benz Trucks pomyślne wejście w erę pojazdów elektrycznych” — powiedział MG.

Oczekuje się, że strona rozpocznie produkcję do 2025 roku i stworzy do 1000 nowych miejsc pracy, według Moravickiego. Ministerstwo Rozwoju i Technologii twierdziło jednak, że pracę znajdzie tam ponad 2500 osób.

READ  Powstaje w Polsce rząd zombie - POLITICO

Wcześniejsze doniesienia wskazywały, że Mercedes będzie współpracował z amerykańskim producentem samochodów elektrycznych Rivian w nowej fabryce w Polsce. Ale amerykańska firma ogłosiła dzisiaj, że wycofuje się z umowy i zamiast tego skupi się na własnych samochodach.