Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Spółka Nexo zarejestrowana w Bułgarii zdobywa prawo do świadczenia usług w Polsce

SOFIA (Bułgaria), 12 grudnia (SeeNews) — Bułgarska i szwajcarska platforma aktywów cyfrowych Nexo otrzymała zgodę na świadczenie usług w Polsce, poinformowała firma kilka dni po ujawnieniu decyzji o wycofaniu się z rynku amerykańskiego.

Nexo zostało zarejestrowane przez polskie Ministerstwo Finansów jako Dostawca Usług Wirtualnych Aktywów, co umożliwia oferowanie w kraju usług związanych z pośrednictwem w wymianie walut wirtualnych i fiducjarnych metod płatności, poinformowała firma w komunikacie prasowym z zeszłego tygodnia.

Ponadto firma posiada licencję na świadczenie usług związanych z zarządzaniem rachunkami klientów, ich przechowywaniem i transakcjami.

„Dostrzegamy potencjał polskiej przestrzeni zasobów cyfrowych i cieszymy się, że możemy rozszerzyć zorientowane na użytkownika rozwiązania Nexo w tym kraju” — zauważył w komunikacie współzałożyciel Anthony Trenchev.

Nexo ma już portfolio ponad 50 globalnych licencji. Spółka stwierdziła, że ​​rejestracja w Polsce jest naturalnym ruchem w kierunku rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Kilka dni wcześniej Nexo powiedział w poście na blogu, że zdecydował się wycofać swoje produkty i usługi w Stanach Zjednoczonych w kwestiach regulacyjnych.

Decyzja została ujawniona po tym, jak osiem stanów USA, w tym Kalifornia i Vermont, złożyło we wrześniu pozew przeciwko zarejestrowanemu na Kajmanach podmiotowi Grupy Nexo w związku z jego niezarejestrowanymi oprocentowanymi kontami kryptograficznymi, zgodnie z dokumentami wydanymi przez organy nadzoru papierów wartościowych w dwa kraje.

Nexo powiedział w swoim poście na blogu, że zaangażował się w znaczące wysiłki w celu dostarczenia wymaganych informacji i proaktywnego dostosowania swojej działalności w odpowiedzi na obawy regulacyjne. Jednak dialog firmy ze stanowymi i federalnymi organami regulacyjnymi w Stanach Zjednoczonych „znalazł się w impasie”.

W Bułgarii Nexo zakupiło nowy biurowiec w stolicy Sofii, gdzie planuje w 2023 roku kontynuować rozbudowę lokalnego personelu, poinformowały w poniedziałek lokalne media.

READ  Polska armata wodna strzelała do rzucających kamieniami osadników na granicy białoruskiej