Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Meghan próbuje teraz zaklasyfikować słowo „prototypowanie”

Meghan próbuje teraz zaklasyfikować słowo „archetypy”: Księżna próbuje powstrzymać kogokolwiek przed użyciem tego słowa – które po raz pierwszy pojawiło się w języku angielskim 470 lat temu – po tym, jak zdecydowała się użyć go, aby uzyskać tytuł jej podcastu Spotify

  • Meghan Markle próbuje teraz oznaczyć historyczne słowo „archetypy”
  • Duchess złożyła wniosek w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych USA w zeszłym miesiącu
  • Megan może stanąć przed wyzwaniem prawnym ze strony firm, które używają słów w swoich nazwach
  • Księżna przysięga zbadać „znaki próbujące powstrzymać kobiety”
  • Meghan i Harry podpisali lukratywną umowę ze Spotify o wartości 18 milionów funtów w 2020 roku

Meghan Markle próbuje teraz nazwać historyczne słowo „archetypami” po ogłoszeniu, że jej pierwsza seria podcastów dla giganta podcastów Spotify zostanie nazwana archetypami.

Księżna Sussex złożyła w zeszłym miesiącu wniosek w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, który obejmuje użycie „archetypów”, słowa wywodzącego się ze starożytnej greki i wprowadzonego po raz pierwszy do języka angielskiego około lat czterdziestych XVI wieku.

Zdumiewająca lista towarów i usług „w sferze kulturowego traktowania kobiet i stereotypów wobec kobiet”.

Obejmują one wszystko, od podcastów, programów telewizyjnych, płyt DVD i CD, rozproszonych usług rozrywkowych za pośrednictwem satelity, telewizji kablowej, globalnych sieci komputerowych, Internetu, urządzeń bezprzewodowych, aplikacji mobilnych, dekoderów, webcastów i mediów nadawczych.

Wniosek został złożony przez Archewell Audio, jedną ze złożonej sieci 11 firm założonych przez Harry’ego i Meghan z siedzibą w nieprzejrzystym raju podatkowym Delaware. Może to oznaczać, że są właścicielami marki zamiast Spotify, która zapłaciła im podobno 18 milionów funtów w 2020 roku.

Książę Harry i Meghan Markle odwiedzają stację radiową w Brixton w południowym Londynie w styczniu 2018 r.

Książę Harry i Meghan Markle odwiedzają stację radiową w Brixton w południowym Londynie w styczniu 2018 r.

„Oryginalny”: Jaka jest definicja słownikowa?

  • Cambridge: „Typowe coś oryginalnego, z którego kopiowane są inne”.
  • Oksford: „Typowy lub idealny przykład określonego typu osoby lub rzeczy”.
  • Merriam-Webster: „Styl lub archetyp, w którym wszystkie rzeczy tego samego rodzaju są reprezentacjami lub kopiami”.

Megan może stanąć przed wyzwaniem prawnym ze strony firm, które używają tego słowa w swoich nazwach, takich jak modele biznesowe produktów do pielęgnacji skóry i produktów czyszczących, które już zbudowały markę.

Victoria Beckham stoczyła podobną bitwę językową w 2002 roku. Była piosenkarka pop, znana jako Posh Spice, próbowała powstrzymać mistrzowską drużynę piłkarską Peterborough United przed wypromowaniem pseudonimu swojego klubu „Posh”, argumentując, że słowo to jest z nim „nierozerwalnie związane”.

Fundacja Archewell ogłosiła, że ​​podcast na Spotify dla pary rozpocznie się w końcu tego lata – 18 miesięcy po podpisaniu lukratywnej umowy – zaledwie dwa miesiące po tym, jak ich nowy pracodawca wezwał do rozprawienia się z roszczeniami dotyczącymi szczepionki przeciw Covid opublikowanymi przez Joe Rogana.

Meghan prowadzi program dotyczący archetypów, w którym porozmawiają z historykami, ekspertami i kobietami, które doświadczyły przebieranek.

W zwiastunie Archewell Audio Project księżna mówi: „Tak mówimy o kobietach: słowa, które wychowują nasze dziewczyny i jak media przedstawiają nam kobiety. Ale skąd się biorą te stereotypy? I jak nadal się pojawiają i definiują nasze życie? „.

Księżna, oceniając, jacy goście będą się pojawiać, dodaje: „To są archetypy – podcast, w którym analizujemy, badamy i podważamy plakaty, które próbują przeszkadzać kobietom.

READ  Documentary Guardian Czarny glina zdobywa nagrodę BAFTA dla najlepszego filmu krótkometrażowego | Bafty 2022

Będę rozmawiać z kobietami, które aż za dobrze wiedzą, jak te figuratywne figurki kształtują nasze narracje. A ja porozmawiam z historykami, żeby zrozumieć, jak się tu dostaliśmy.

Wniosek został złożony przez Archewell Audio, jedną ze złożonej sieci 11 firm założonych przez Harry'ego i Meghan z siedzibą w nieprzejrzystym raju podatkowym Delaware.

Wniosek został złożony przez Archewell Audio, jedną ze złożonej sieci 11 firm założonych przez Harry’ego i Meghan z siedzibą w nieprzejrzystym raju podatkowym Delaware.

To ogłoszenie oznacza pierwszą serię podcastów Archewell Audio ze Spotify

To ogłoszenie oznacza pierwszą serię podcastów Archewell Audio ze Spotify

Meghan i Harry podpisali lukratywną umowę z gigantem podcastów na prowadzenie i produkcję podcastów, o wartości około 18 milionów funtów, pod koniec 2020 roku. Ale do tej pory uruchomili tylko jeden program – świąteczny specjalny z ich synem Archiem i sławnymi gośćmi.

Spotify i Archewell Audio powiedziały: „Zarówno Spotify, jak i Archewell Audio cenią odpowiedzialne zarządzanie krajobrazem audio i, jak niedawno wyjaśniono, są zaangażowane w ścisłą współpracę w celu wspierania przejrzystości i silnych zasad zaufania i bezpieczeństwa”.

Megan zawsze była aktywistką na rzecz upodmiotowienia kobiet. Spotify i Archwell Audio opisały jej rozmowy z symulowanymi kobietami jako „nieocenzurowane” i powiedziały, że księżna zagłębi się głębiej w źródła stereotypów.

Była aktorka Suits, Megan jest również producentem wykonawczym serialu, wraz z Benem Browningiem, szefem treści Archewell i Rebeccą Sananes, szefem dźwięku Archewell.

Podcast zostanie wyprodukowany przez Archewell Audio we współpracy z Gimlet Media dla Spotify.

Co Megan mówi w zwiastunie Spotify?

Tak mówimy o kobietach: słowa, które wychowują nasze dziewczyny i jak media przedstawiają nam kobiety… Ale skąd biorą się te stereotypy? I jak nadal się pojawiają i definiują nasze życie?

Jestem Megan i to są archetypy – podcast, w którym analizujemy, badamy i obalamy etykiety, które próbują powstrzymać kobiety. Będę rozmawiać z kobietami, które aż za dobrze wiedzą, jak te kolaże kształtują nasze narracje. A ja porozmawiam z historykami, żeby zrozumieć, jak się tu dostaliśmy.

READ  Komiczna ulga: David Williams i Matt Lucas skrytykowali za „obrzydliwy” szkic Billie Eilish

Oryginały – wkrótce. Po prostu słuchaj na Spotify.

Książę Harry i Meghan Markle na Global Citizen Live: Nowy Jork, 25 września 2021 r.

Książę Harry i Meghan Markle na Global Citizen Live: Nowy Jork, 25 września 2021 r.

Reklamy