Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

McLaren ogłasza całkowitą umowę przejęcia związaną z sukcesem zespołu podczas Grand Prix Australii: PlanetF1

McLaren ogłasza całkowitą umowę przejęcia związaną z sukcesem zespołu podczas Grand Prix Australii: PlanetF1

Potwierdzono, że McLaren Group, większościowy akcjonariusz McLaren Racing, jest obecnie w całości własnością państwowego funduszu majątkowego Bahrajnu.

Mumtalakat inwestuje w McLaren Group od 2007 roku, początkowo wykupując 30 procent od założycieli akcjonariuszy Rona Dennisa i Mansoura Ojja, a następnie przebudowując firmę na większościowy pakiet udziałów. Jednak porozumienie dotyczące przejęcia pełnej kontroli zostało teraz potwierdzone.

McLaren jest teraz w pełni właścicielem nieruchomości

W związku z tym Grupa McLaren, większościowy właściciel McLaren Racing, działającego w Formule 1, IndyCar, Formule E i Extreme E, nakreśliła swoje plany na przyszłość w ramach nowej struktury właścicielskiej, która, co ciekawe, obejmuje ambicję „badania” potencjalnego potencjału technicznego partnerstwa z partnerami branżowymi.”.

Zespół McLaren Formula 1 Team jak dotąd bardzo dobrze reprezentował grupę podczas Grand Prix Australii, gdzie Lando Norris zajął trzecie miejsce na starcie, a Oscar Piastri rozpocznie swój domowy wyścig z piątego miejsca.

Paul Walsh, dyrektor generalny McLaren Group, powiedział: „Jesteśmy zadowoleni z ciągłego zaangażowania Mumtalakat na rzecz McLarena poprzez tę transakcję, która wzmacnia naszą strukturę własności i zarządzania”.

„Umożliwi nam to również skupienie się na realizacji naszego długoterminowego planu biznesowego, w tym inwestowaniu w nowe produkty i technologie, przy jednoczesnym dalszym badaniu potencjalnych partnerstw technologicznych z partnerami branżowymi”.

PlanetF1.com poleca

Siedem weekendów Formuły 1, które musisz zobaczyć, aby odhaczyć listę życzeń na rok 2024 – i jak tanio się tam dostać

Ujawniono wynagrodzenia kierowców Formuły 1 w 2024 r.: Kim są najlepiej opłacani kierowcy w stawce?

Oświadczenie to następuje po potwierdzeniu, że dyrektor generalny McLaren Racing, Zak Brown, podpisał nowy kontrakt, który pozostanie na swoim stanowisku co najmniej do 2030 roku.

Pod wodzą Brawna zespół Formuły 1 prosperował, zdobywając w zeszłym sezonie 302 punkty, co było jego najlepszym osiągnięciem od 2012 roku.

READ  Traktuj swoją ulubioną pieczeń - opanowanie Dnia Ojca!

McLaren jest postrzegany jako posiadający jeden z najlepszych składów kierowców w Formule 1, a Norris podpisze nowy długoterminowy kontrakt przed sezonem Formuły 1 2024, dzięki czemu pozostanie w zespole po roku 2025, podczas gdy jego kolega z zespołu Piastri podpisał do końca 2026 r.

W reakcji na swój nowy kontrakt z McLarenem Brown powiedział: „Jestem zachwycony możliwością kontynuowania jazdy dla McLaren Racing i bycia częścią tego historycznego zespołu wyścigowego.

„To wielki zaszczyt pracować z utalentowanymi mężczyznami i kobietami podczas różnych serii wyścigów McLaren Racing.

„Wspólnie będziemy nadal przesuwać granice sportów motorowych i dążyć do najwyższego poziomu osiągów na torze i poza nim”.

Liczba 183 zwycięstw McLarena w Grand Prix plasuje go na drugim miejscu, zaraz za Ferrari, pod względem większości zwycięstw osiąganych w Formule 1.

Przeczytaj następujące – Zwycięzcy i przegrani kwalifikacji do Grand Prix Australii 2024