Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dziewięć obszarów Liverpoolu tworzy nową „dzielnicę” w sercu przyszłego planu miasta

Dziewięć obszarów Liverpoolu tworzy nową „dzielnicę” w sercu przyszłego planu miasta

Nowa organizacja rewitalizacji Liverpoolu skupi się na dziewięciu kluczowych obszarach w ramach „strefy przyspieszonego rozwoju”, której celem jest polepszenie sytuacji gospodarczej miasta.

Komisja została powołana po tym, jak radą miejską wstrząsnął potępiający raport z inspekcji, w wyniku którego do miasta przybyli komisarze rządowi, a także dokonano szeregu aresztowań powiązanych z radą w ramach śledztwa w sprawie korupcji w policji. Rząd ogłosił projekt w sierpniu 2022 r. po drugim potępiającym raporcie miejskiego zespołu komisarzy.

Komitetowi powołanemu przez rząd przewodniczy od dwóch lat burmistrz regionu Liverpool City Steve Rotheram, który współpracuje z byłą przewodniczącą Rady Leeds Judith Blake i byłym dyrektorem naczelnym Rady Miejskiej Manchesteru Howardem Bernsteinem.

Mając na celu wzmocnienie przyszłego kierunku i regeneracji Liverpoolu, komitetowi udało się pozyskać 31 milionów funtów na rozpoczęcie wstrzymanych projektów deweloperskich w mieście – w tym Paddington Village i Gretty Market w Evertonie.

więcej: Komisja powołana w celu wznowienia działalności Liverpoolu przedstawia ostateczny plan na następną dekadę

więcej: Podpisano plany budowy drapacza chmur, a zainteresowane firmy przyglądają się temu

Po dwóch latach pracy komisja opublikowała w środę w tym tygodniu raport końcowy, zawierający szereg kluczowych zaleceń. Plany te obejmowały wznowienie regeneracji Liverpoolu poprzez utworzenie nowych obszarów przyspieszonego rozwoju, reformę usług publicznych oraz wizję „stymulowania gospodarki innowacyjnej”.

Raport został zatwierdzony przez ministra spraw zagranicznych Michaela Gove'a, który określił miasto jako „jedno z priorytetowych miejsc rewitalizacji tego rządu”.

READ  Rachunki za energię w Wielkiej Brytanii „mogą wynieść ponad 3300 funtów rocznie tej zimy” | rachunki za energię

READ  Lotnisko w Manchesterze potwierdza nowe połączenie do dużego europejskiego miasta