Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Masz tego iPhone’a? Bądź ostrożny! Jesteś w wielkim niebezpieczeństwie ze strony hakerów

Miliony iPhone’ów staną się preferowanym miejscem docelowym dla hakerów w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Dowiedz się, czy Twoje urządzenie jest jego częścią.

W ciągu zaledwie dwóch miesięcy miliony iPhone’ów na całym świecie staną się podatne na ataki i niebezpieczne dla swoich użytkowników. Stanie się tak, ponieważ raz iOS Wprowadzono 16 aktualizacji, a starsze modele przestaną otrzymywać aktualizacje systemu operacyjnego i zabezpieczeń. Chociaż aktualizacje systemu operacyjnego nie są ogromną stratą, nieotrzymywanie aktualizacji zabezpieczeń sprawi, że te iPhone’y będą podatne na złośliwe oprogramowanie i próby włamań. Te iPhone’y staną się łatwym celem dla wszelkiego rodzaju wirusów i ataków i nie należy ich lekceważyć. Sprawdź, które urządzenia przestaną otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń. te telefony Są to iPhone 6S, iPhone 7 i iPhone SE pierwszej generacji.

Stare iPhone’y stają się podatne na złośliwe oprogramowanie i piraci

jabłko Fani są zaskoczeni zaprzestaniem wsparcia i aktualizacji dla wielu iPhone’ów.. W rezultacie znacznie więcej urządzeń niż zwykle przestanie być obsługiwanych po wydaniu iOS 16. I to jest moment, w którym każdy użytkownik tych urządzeń musi działać.

Bez aktualizacji zabezpieczeń te urządzenia nie będą chronione przed nowszym złośliwym oprogramowaniem i pirat Starania. Tak więc każde nowe złośliwe oprogramowanie, takie jak złośliwe oprogramowanie Joker, które zostało niedawno znalezione w systemie Android, może zaatakować urządzenie i łatwo ukraść pieniądze i informacje. Ponieważ Apple nie zaktualizuje ram bezpieczeństwa, pierwszy mur obronny zniknie.

Korzystanie z takiego urządzenia jest ryzykowną opcją i nie jest zalecane. Po zakończeniu cyklu wsparcia dowolnego smartfona użytkownicy powinni rozważyć aktualizację urządzenia, ponieważ nowoczesne smartfony mają w sobie wiele informacji osobistych i finansowych. Co więcej, ryzyko wzrasta jeszcze bardziej podczas prób włamania, ponieważ złośliwy haker może nie tylko uzyskać dostęp do urządzenia, ale także uniemożliwić dostęp do niego.

READ  Słuchawki Honor 3 Pro mają wbudowany system monitorowania temperatury

Tym razem iPhone 6S, iPhone 7 i iPhone SE pierwszej generacji zostaną skrócone przez Apple, więc jeśli używasz któregokolwiek z tych iPhone’ów, rozważ uaktualnienie do nowszego modelu lub urządzenia z Androidem.

Oto pełna lista urządzeń, które nadal będą otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń od Apple.

iPhone 13

iPhone 13 mini

iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro Max

iPhone 12

iPhone 12 mini

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro Max

iPhone 11

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro Max

iPhone Xs

iPhone XS Max

iPhone XR

iPhone X

iPhone 8

iPhone 8 Plus

iPhone SE 2

iPhone SE 3

Jeśli używasz któregokolwiek z tych urządzeń, upewnij się, że masz aktualizacje przez co najmniej kolejny rok.