Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Martin Lewis ostrzega przed „ogromnym szokiem płatniczym” dla posiadaczy kredytów hipotecznych

Martin Lewis ostrzega przed „ogromnym szokiem płatniczym” dla posiadaczy kredytów hipotecznych

Guru oszczędzania pieniędzy Martin Lewis zostaje bohaterem narodowym w 2022 roku Pomaganie milionom Brytyjczyków w radzeniu sobie z tym, co wydaje się pogarszać Kryzys kosztów życia z Przemyślana porada finansowa w czasie, gdy większość jej potrzebuje Ze wszelkiej praktycznej pomocy, jaką mogli otrzymać.

Wniósł sympatię i wiedzę do swoich występów we własnym programie ITV Program finansowy Martina Lewisa na żywoPoprzez podcast BBC, stronę internetową i biuletyny oraz poprzez swoje regularne wywiady w mediach, pan Lewis dostarcza Zapraszamy do służby publicznej tych, którzy z trudem wiążą koniec z końcem.

Żaden problem nie jest zbyt mały, by zasługiwać na jego uwagę, aw najnowszym odcinku Podcast Martina Lewisafinansowy guru zaalarmował o „szoku związanym z mega spłatą”, który ma implodować właścicieli domów następnej wiosny, kiedy stopy procentowe osiągną szczyt, a kredytobiorcy hipoteczni wyjdą z wcześniej ustalonych warunków.

„Ci, którzy już mają kredyty hipoteczne, staną w obliczu ogromnego szoku płatniczego, gdy wygasną ich obecne kredyty hipoteczne i przejdą na znacznie wyższe stawki” – powiedział słuchaczom.

„Prawdopodobnie osiągnie szczyt wiosną, kiedy uważa się, a nikt tak naprawdę nie wie, że stopy procentowe będą najwyższe.

Wszyscy wiemy, że stopy procentowe rosną, a koszty kredytów hipotecznych idą w górę. Jest wielu ludzi, których reformy zakończą się w przyszłym roku, których reformy kończą się teraz i wszyscy zobaczą ogromne wyżyny”.

Lewis ujawnił, że osobiście spotkał się z konsultantem w zeszłym miesiącu, aby omówić problem.

Kontynuował: „Spotkałem Jeremy’ego Hunta na kilka dni przed jesiennym oświadczeniem”.

Mówiłem tam o mojej wielkiej trosce o wiosnę i ogromnym szoku płatniczym, z jakim spotka się wiele osób, gdy wygasną ich dotychczasowe umowy kredytu hipotecznego i będą musieli przejść na nową.

READ  Największe zadłużenie wobec polskich firm mają firmy z Litwy, Niemiec i Włoch

„Zasugerowałem, abyśmy przyjrzeli się miarom cierpliwości i elastyczności, abyśmy mogli upewnić się, że ludzie przejdą przez ten garb.

„Teraz nie chodzi o manipulowanie rynkiem mieszkaniowym, nie chodzi o żadne wielkie, ogromne zmiany”.

Powiedział, że planuje ponownie spotkać się z panem Huntem i szefami banków, aby wypracować możliwe rozwiązania, na przykład wprowadzenie wakacji spłaty kredytu hipotecznego, przejście na warunki tylko odsetkowe, usunięcie biurokracji i zniesienie 7-procentowych testów warunków skrajnych, które uniemożliwiają ludziom pożyczanie na średnia 4 procent. Zamiast tego często utknęli na poziomie 6 procent.

„Mam długą listę dobrze przemyślanych sugestii i zobaczymy, co da się zrobić” — powiedział Lewis o kolejnym szczycie.

„Nie obiecuję rewolucji, ale mam nadzieję, że jakaś prosta iteracyjna zmiana może ułatwić ludziom życie.

„Pożyczkodawcy nie chcą ludzi, którzy zalegają z płatnościami lub nie spłacają ich. Jest to dla nich kosztowne i nie zarabiają pieniędzy. Mają żywotny interes w ułatwieniu tego”.

„Nie chodzi o to, żeby się kłócić, chodzi o to, aby wszyscy w pokoju wygładzili pewne garby w procesie, aby umożliwić ludziom złagodzenie swoich finansów”.