Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mark Hamill wzywa Ukrainę o więcej dronów do walki z rosyjską inwazją |  Mark Hamill

Mark Hamill wzywa Ukrainę o więcej dronów do walki z rosyjską inwazją | Mark Hamill

aktor z gwiezdnych wojen Mark Hamill Powiedział, że Ukraina potrzebuje więcej dronów do walki z rosyjską inwazją i porównał Moskwę do ciemnej strony siły w serialu filmowym.

Hamill, który grał Luke’a Skywalkera w filmach, został ambasadorem Project United24 – który Ukraina Stworzony w celu zbierania funduszy, w tym przekazania dronów armii ukraińskiej – przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Powiedział Laurze Koenzburg z BBC, że omawiał z Zełenskim podobieństwa do kultowych filmów i obecnej wojny na Ukrainie.

„[Zelenskiy] Hamill zwrócił uwagę na filmy i nietrudno zrozumieć, dlaczego: „Mam na myśli, że Gwiezdne Wojny zawsze były bajką dla dzieci, a bajki to moralne opowieści o dobru kontra zło, gdzie dobro jest jasno zdefiniowane, zło jest jasno zdefiniowane i nietrudno ekstrapolować imperium zła wraz z podbojem Rosji” suwerennego kraju”.

Zapytany, czy platforma miałaby służyć do dostarczania śmiercionośnej technologii, odpowiedział: „Ukraina potrzebuje dronów. Mają trochę dronów, ale nie tak dużo jak Rosjanie”.

Hamill pochwalił też Zełenskiego, mówiąc: „Byłem naprawdę zafascynowany tym człowiekiem… bo był taki bohaterski. A naród ukraiński był inspiracją. To wspaniały człowiek”.

Hamill powiedział, że udział w projekcie był „okazją do skorzystania”. [the popularity of the films] W imię dobra czuję wielką odpowiedzialność, próbując zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby wspierać sprawę ukraińską”.

READ  Farby TVBET współpracują z ComeOn Group